Hodinky Invicta: Najpopulárnejšie edície

Hodinky Invicta zaujmú svojim robustným vzhľadom
Zdieľaj
LinkedIn

Sú známe svojou kreativitou a kontroverziou v hodinárskom svete. Za hodinkami Invicta, pomyselným symbolom rozhorčenia zberateľov a hodinárskych tradicionalistov, sa však ukrýva oveľa viac ako „len“ odvážny dizajn. Jedna z najrýchlejšie rastúcich značiek súčasného trhu, majiteľ prestížneho ocenenia Red Dot a 50-tich hodinárskych patentov, ale aj výrobný gigant s výnimočnou históriou. To všetko si na svoje konto pripisuje značka Invicta, ktorú si v nasledujúcich riadkoch predstavíme bližšie. Prinášame vám zaujímavý príbeh a náhľad na najpopulárnejšie edície Invicta.

Obsah článku

Z príbehu Invicty: Od tradičnej švajčiarskej značky k symbolu dizajnérskej extravagancie

Málokto by dnes predpokladal, že príbeh extravagantných hodiniek Invicta sa začal celkom tradične, v Mekke švajčiarskeho hodinárstva, v meste La Chaux-de-Fonds. Práve tu značku v roku 1837 založil hodinár Raphael Picard so zámerom vyrábať kvalitné švajčiarske hodinky za dostupné ceny. Svojím počinom dokonca predbehol vznik takých gigantov ako Rolex či Tissot. Vďaka poctivej remeselnej práci a snahám o pružný technologický rozvoj, ktorého príkladom sú vlastné automatické strojčeky či automatické chronografy, si Invicta rýchlo získala priazeň trhu.

Tak ako iné tradičné švajčiarske značky hodiniek aj Invicta sa otriasla v základoch počas takzvanej quartzovej krízy. V dôsledku bankrotu sa rodina Picardovcov v roku 1991 rozhodla predať značku americkej investičnej spoločnosti. Pôvodne švajčiarsky výrobca tak dnes sídli na Floride a na svoju históriu odkazuje mottom „Invincible in detail since 1837“. Dizajnovo jedinečné edície Invicta však s pôvodnou filozofiou značky nemajú veľa spoločného.

Hodinky Invicta: Dizajnérske unikáty

Dizajn na prvom mieste. Hodinky Invicta sú originálne, extravagantné a výrazne odvážne. Väčšina modelov má masívne, nadštandardne veľké puzdro, čo im zabezpečuje neprehliadnuteľnosť. S tým súvisí aj odvážna farebnosť, v mnohých prípadoch vyšperkovaná perleťovou povrchovou úpravou. Invicta ja však známa aj svojím zmyslom pre detail. Jej hodinky sú prepracované tak, aby aj tá najmenšia drobnosť dokonale vystihovala tému. Špecificky pri limitovaných tematických edíciách.

Hodinky Invicta zďaleka nie sú len lacným módnym kúskom. Práve kombinácia kvality a cenovej dostupnosti zabezpečuje tejto extravagantnej značke nehasnúcu priazeň užívateľov. Výrobca používa kvalitné materiály, väčšinou oceľ alebo titán, minerálne sklíčka s ochrannou zafírovou vrstvou a mnohé jeho modely tikajú na kvalitných japonských strojčekoch Seiko.

Top edície Invicta

Invicta vydala už množstvo edícií vrátane obľúbených limitiek. Výrobca sa chváli nielen vysokými číslami predaja, ale aj rekordnými štyrmi tisíckami nových dizajnových vychytávok ročne. Z tohto neuveriteľného množstva sme pre vás vybrali tie užívateľsky najpopulárnejšie kolekcie hodiniek.

Invicta Pro Diver

Invicta Pro Diver

Invicta Pro Diver boli prvotinou novej značky Invicta pod americkou vlajkou. Vyšli v roku 1991 a v hodinárskej verejnosti okamžite spôsobili obrovský rozruch. Pôsobia totiž ako napodobenina luxusných Rolex Submariner. Sú to teda potápačské hodinky so slušnou vodotesnosťou, pohybujúcou sa na úrovni 100 až 300 m. Vo výbave majú skrutkovaciu korunku, zväčšené dátumové okienko a luminiscenciu Tritnite Lume z dielne výrobcu. Hodinky Invicta Pro Diver sa z hľadiska extravagancie držia pri zemi, pôsobia dokonca elegantne a sú vhodné na každodenné nosenie.

Invicta Speedway

Športové hodinky Invicta Speedwy, dizajnom pripomínajúce pretekárske časomiery, sú medzi pánmi mimoriadne obľúbené. Bežia na kvalitnom japonskom strojčeku a môžu sa pochváliť zaujímavou funkčnou výbavou vrátane chronografu, tachymetra a v niektorých prípadoch aj vodotesnosťou na úrovni 200 m. Na pomery výrobcu opäť ide o menej výraznú, nositeľnú edíciu.

Invicta Angel

Do tretice dizajnovo veľmi príjemné časomiery tentoraz určené nežnejšiemu pohlaviu. Dámske hodinky Invicta Angel sú elegantné a trendy. Puzdro a náramok z chirurgickej ocele je v ponuke vo viacerých farebných variáciách vrátane jedinečnej kombinácie striebra s ružovým zlatom. Niektoré modely majú ciferník po obvode obohatený o zirkóny, podčiarkujúce ich elegantný look.

Invicta Disney Limited Edition

Prehľad najpopulárnejších edícií Invicta nemožno zakončiť inak ako dizajnovo zaujímavou limitkou. Ak patríte k milovníkom Mickey Mouse, nahliadnite práve do tejto jedinečnej zbierky. Populárna kreslená postavička v tomto prípade zdobí ciferníky pánskych a dámskych hodiniek Invicta. Nejde teda o žiadnu detskú edíciu. Väčšina modelov Invicta Disney má vo výbave oceľové puzdro a náramok, ručičky s luminiscenciou, vodotesnosť na úrovni 50 m a populárneho myšiaka na ciferníku. Na úspech edície Disney nadviazala Invicta aj ďalšími Disney limitkami, z ktorých najobľúbenejšie sú edície Invicta Marvel a Invicta Star Wars.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.