Police vs. Diesel – ktoré veľké pánske hodinky si vybrať?

Veľké pánske hodinky Police a Diesel
Pánske hodinky Police a Diesel spája podobná história.
V portfóliu značiek Police a Diesel nájdete veľké hodinky s ciferníkom nad 50 mm.
Ktoré veľké pánske hodinky si vyberiete?
Zdieľaj
LinkedIn

Pamätáte si ešte na náš veľkolepý súboj dámskych hodiniek, v ktorom si strihli hlavné úlohy holandské značky Rosefield a Cluse? Toto príjemné zápolenie vyťahujeme opäť na svetlo sveta preto, že sme sa s odstupom času rozhodli zrealizovať príznačné podobný počin. Avšak, tento raz budú hlavnými protagonistami predstavitelia veľkých pánskych hodiniek – talianske spoločnosti Police a Diesel.

Obsah článku

Pohľadom na pánske hodinky Police a Diesel

Pri pohľade na históriu spoločnosti Police a príbeh značky Diesel je možné badať určité podobnosti. Napríklad, zatiaľ čo spoločnosť Diesel bola založená v roku 1978 mladým Renzom Rossom, tak značka Police datuje svoje oficiálne začiatky do roku 1983. Zaujímavosťou ale je, že zakladatelia dnes celosvetovo uznávaného brandu Police, bratia De Rigo, rozbiehali vlastné podnikanie so slnečnými okuliarmi už v roku 1978, teda presne vtedy, kedy Renzo Rosso začal udávať nový rozmer džínsovej „denim“ móde.

Kde máme ale povestné veľké pánske hodinky, ktoré sú pre obe talianske značky tak príznačnými?

Hodinky ako také síce neodštartovali kariéry spomínaných ambicióznych podnikateľov, no nepochybne rozšírili týmto „veľkým hráčom“ obzory a pomohli im dostať sa na výslnie módneho priemyslu. Kým značka Diesel začala so zaraďovaním nových módnych doplnkov do svojej ponuky okolo roku 2000, tak spoločnosť Police rozšírila svoje portfólio o jedinečné hodinky asi o 3 roky neskôr.

Čo spája veľké pánske hodinky Diesel a Police?

  • Značky s bohatou históriou – Diesel (1978) a Police (1983)
  • Obe spoločnosti majú talianske korene
  • Ani jedna z týchto značiek neodštartovala svoju úspešnú púť naprieč módnym priemyslom hodinkami
  • Spoločnosti Police a Diesel uviedli hodinky do svojich ponúk až po roku 2000
  • Dnes nájdete v ponuke značiek Diesel a Police nielen veľké hodinky (ciferník aj nad 50 mm) s robustnými, masívnymi a agresívnymi tvarmi, ale aj decentnejšie a elegantnejšie kúsky
  • Veľké pánske hodinky Diesel a Police sú známe extravagantným dizajnom s prepracovanými detailmi
  • Obe značky sú známe ako kvalitou, tak dostupnými cenami módnych doplnkov
Veľké pánske hodinky značky Diesel

Ktoré veľké hodinky vyhrajú súboj Police vs. Diesel?

Pred nejakým časom sme síce prehlásili, že veľkým hodinkám kraľujú pánske hodinky Diesel, no dnes sme tomuto naoko neohrozenému a jednoznačnému víťazovi našli viac než dôstojného súpera – ďalšie veľké pánske hodinky Police. Aby bol však tento náš súboj čo najreálnejším a nezostal len pri porovnávaní jednotlivých značiek, vybrali sme po jednom konkrétnom kúsku z oboch značiek.

Zatiaľ čo v prípade značky Diesel ide o pánske hodinky Baby Daddy DZ7256, tak z radov Police sme zvolili rovnako veľké hodinky Vigor PL15381JSTB/04A. Ruku na srdce, vedeli by ste tieto modely správne priradiť k výrobcovi, keby nebolo vidieť ich logá? Poďme si na ne ale lepšie posvietiť.

Diesel Baby Daddy DZ7256

Ciferník: 51 mm

Pohon: Quartz (batéria)

Vodotesnosť: 30 m

Sklíčko: minerálne

Remienok: ušľachtilá koža

Dátum: áno

Chronograf: áno

Police Vigor PL15381JSTB/04A

Ciferník: 51 mm

Pohon: Quartz (batéria)

Vodotesnosť: 50 m

Sklíčko: minerálne

Remienok: umelá koža

Dátum: áno

Chronograf: áno

Extravagantné veľké pánske hodinky Police

Vzácne vyrovnaný súboj, však? Rozdiely sú minimálne – možno ich badať pri pohľade na vodotesnosť a materiál remienka. Dokonca, aj chronografové ukazovatele sú umiestnené totožne. Z vizuálneho hľadiska stojí za zmienku ešte skutočnosť, že oba modely disponujú výraznými korunkami a dizajnovými skrutkami. Na opačných miestach majú snáď len logá a ukazovatele dátumu.

Tak, ktoré veľké pánske hodinky si vyberiete? Bude to model z ponuky Diesel alebo z portfólia Police?

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.