Obľúbené značky pánskych hodiniek strednej triedy

Najobľúbenejšie značky hodiniek strednej triedy
Zdieľaj
LinkedIn

Moderné hodinárstvo je neuveriteľne širokým segmentom a zorientovať sa v súčasnej ponuke nebýva jednoduché ani pre nadšencov hodinárstva. Ozajstnou výzvou je, ak sa bežný užívateľ rozhodne investovať do vyššej kvality a hľadá ju v (relatívne) dostupnej cene. Rozhodli sme sa preto pre vás zosumarizovať prehľad značiek, ponúkajúcich hodinky strednej triedy. Týmto výrobcom sa podarilo optimalizovať pomer kvalita – cena v prospech vydarených hodiniek a spokojnosti ich nositeľa.

Obsah článku

Čo (nie) sú hodinky strednej triedy

Našim zámerom je predstaviť vám tie najlepšie značky hodinárskeho priemyslu s prihliadnutím na relatívne dobrú cenovú dostupnosť. Aj keď tieto hodinky nebudú mať vo výbave tourbillon a iné luxusné komplikácie, môžete sa spoľahnúť na ich presnosť, odolnosť a dobrú životnosť. Ďalším parametrom je prívetivý a vždy do detailov prepracovaný dizajn. Nemáme však na mysli lacné módne hodinky. Zameriavame sa na značky so širokým výberom modelov, ktoré spadajú pod hranicu 1 000 eur s dôrazom na výrobcov so silnou ponukou hodiniek do 500 eur.

Najlepšie hodinky strednej triedy

Nasledujúcich päť značiek sa dostalo do nášho najužšieho výberu vyváženého pomeru kvalita – cena v strednej triede.

Tissot

Značka Tissot vyniká v segmente švajčiarskych mechanických hodiniek. Na trhu je od roku 1853 a jej história je úzko spätá s luxusnou Omegou. V súčasnosti sú Tissot aj Omega spolu s ďalšími značkami súčasťou skupiny Swatch Group.

Tissot si počas svojej existencie vybudoval silný status v oblasti športových hodiniek. Mimoriadne populárna je kolekcia Seastar. Výrobca má však na svojom konte aj celý rad vydarených a veľmi atraktívnych spoločenských modelov. K  obľúbeným radom z tejto sekcie patria Tissot Gentleman a Tissot PRX. Dá sa povedať, že každé hodinky Tissot kombinujú formu a funkčnosť s maximálnou presnosťou.

Hamilton

Značka Hamilton vznikla v USA v roku 1892. Počas prvej svetovej vojny sa primárne zameriavala na vývoj a výrobu kvalitných vojenských a pilotných hodiniek. Krátko na to, v 50. a 60. rokoch 20. storočia priviedla na trh niekoľko ikonických modelov, ktoré sú inšpiráciou aj pre súčasné kolekcie. Od 60. rokov je Hamilton vo švajčiarskom vlastníctve a aktuálne je súčasťou rodiny Swatch Group.

Hodinky strednej triedy Hamilton kombinujú to najlepšie z dvoch hodinárskych veľmocí: Ameriky a Švajčiarska. Dizajnovo americké modely v sebe ukrývajú kvalitnú švajčiarsku mechaniku. Hodinky Hamilton sú obľúbené aj pre svoj osobitý vintage štýl, keďže do veľkej miery čerpajú inšpiráciu z vlastnej histórie.

Seiko

Japonská značka založená v Tokiu v roku 1881 je jedným z najsilnejších hráčov na hodinárskom poli. Okrem toho, že sa desaťročia venovala výrobe športových modelov vrátane potápačských hodiniek, v roku 1969 sa jej podarilo takpovediac cez noc prepísať dejiny horológie. Svetu predstavila prvé quartzové hodinky.

V súčasnosti je Seiko jedným z najväčších hodinárov na svete. Vo svojom portfóliu má širokú škálu hodiniek strednej triedy s primerane zvýšenou úrovňou komplikácií a kvality použitých materiálov. Mnohé obľúbené modely z kolekcie Seiko 5 Sports začínajú vo veľmi priaznivých cenových reláciách. Okrem quartzových modelov ponúka výrobca aj automatické a solárne pánske hodinky.

Pánske hodinky Seiko

Casio

História spoločnosti Casio sa začala písať v 40. rokoch 20: storočia v Tokiu. Značka, ktorá sa spočiatku zapísala na trh ako výrobca kalkulačiek, začala svoju digitálnu a quartzovú technológiu využívať v hodinárskom priemysle v roku 1974.

V súčasnosti je Casio jedným z najznámejších hráčov na trhu. Veľkej popularite sa tešia najmä odolné hodinky série G-Shock. Kvalitné puzdro odolné voči nárazom, nerezové náramky a pevné živicové remienky, ale aj moderný masívny dizajn. To všetko dostanete u značky Casio za naozaj bezkonkurenčné ceny. Ich hodinky sú také odolné ako len hodinky strednej triedy môžu byť.

Victorinox

Victorinox je švajčiarskou značkou, ktorá prišla na trh v roku 1884. Preslávila sa najmä výrobou kvalitných armádnych nožov, na atribúty ktorých nadviazala aj výrobou svojich hodiniek.

Hodinky strednej triedy Victorinox sú absolútne spoľahlivé, presné, odolné a vizuálne príťažlivé. Výrobca počíta s ich využitím v každom teréne. Kladie dôraz na kvalitu materiálov aj mechanického spracovania. Veľkej obľube sa tešia hodinky Victorinox INOX Titanium s množstvom komplikácií a telom z ľahkého odolného titánu.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.