Hodinky Hamilton: Švajčiarske doplnky s puncom originality

Najznámejšie hodinky z filmu? Hodinky Hamilton sa medzi ne určite zaraďujú
Zdieľaj
LinkedIn

Hamilton je spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou kvalitných hodiniek. Sídli v Bienne, priamo vo Švajčiarsku. Hodinky Hamilton sa radia do strednej triedy, pričom vo väčšine prípadov sa vyznačujú automatickými strojčekmi. Značka Hamilton ponúka široký výber hodiniek, ktoré sú nadčasové a zároveň aj cenovo dostupné. Spoznajte túto spoločnosť o čosi bližšie vďaka nasledujúcim riadkom.

Obsah článku

Hodinky Hamilton a ich bohatá história

Korene tejto jedinečnej značky hodiniek siahajú za hranice Európy, a to konkrétne až do USA. Spoločnosť Hamilton však neskôr zmenila sídlo, pričom sa kompletne premiestnila do mesta Bienn vo Švajčiarsku

Výroba prvých hodiniek Hamilton

Firma Hamilton bola podľa viacerých údajov založená už v roku 1892. O rok neskôr vyrobili zamestnanci spoločnosti prvé hodinky. Hovorí sa, že pánske náramkové hodinky Hamilton, ktoré boli vyrobené v roku 1893, ponúkol majiteľ tejto firmy americkým vojenským zložkám.

Hodinky Hamilton vás okúzlia svojim kvalitným spracovaním

Názov spoločnosti

Zaujímavosťou je aj to, že história hodiniek Hamilton siaha až do roku 1886. V tomto čase totiž kúpil továreň spoločnosti Lancaster Watch Company Abram Bitner. Po piatich rokoch túto spoločnosť odkúpila iná firma. Pôvodný názov mal byť Columbian, no táto značka už bola registrovaná inde. Preto majitelia nazvali značku po advokátovi, ktorý sa volal James Hamilton. Ten mal pôvodne založiť aj firmu Lancaster.

Presnosť a spoľahlivosť na prvom mieste

Hovorí sa, že firma Hamilton si spolu s rozšírením železníc udržala až 56 % trhu. Prečo je tomu tak? Dôvodom sú najmä železnice, ktoré v tých časoch začali skupovať všetku produkciu hodiniek. Tie vynikali najmä presnosťou a spoľahlivosťou

Najskôr boli hodinky Hamilton vreckové, no postupne prešla spoločnosť na výrobu náramkových hodiniek. V súčasnosti nájdete v ponuke značky aj obľúbené potápačské hodinky. Hamilton ide totiž ruka v ruke s modernou dobou a vždy sa zameriava na to, čo je práve trendové.

Hodinky Hamilton ako súčasť filmov

Predpokladáme, že ani vy ste ešte nevideli filmového agenta bez hodiniek. No a v mnohých filmoch zdobili zápästia známych hercov práve hodinky Hamilton. Objavili sa napríklad vo filmoch Muži v čiernom, Marťan, Avengers či Šanghajský expres. A dokonca, k videniu boli aj v seriáli Dr. House.

Hodinky Hamilton vo filme Muži v čiernom
Zdroj: https://www.islandecho.co.uk/

Cena zodpovedá kvalite

Možno by ste tomu na základe predošlých riadkov neverili, no cena hodiniek Hamilton je skutočne dostupná aj pre širokú verejnosť. A to aj napriek tomu, že tieto módne doplnky pútajú pozornosť v mnohých známych filmoch a seriáloch. A povedzme si narovinu, kto by nechcel nosiť hodinky, ktoré mali vo filmoch aj známi herci? Koniec koncov, keď boli dobré pre nich, prečo by neboli dobré aj pre nás, však?

Ak túžite po skutočne kvalitných hodinkách, ktoré vynikajú presnosťou a spoľahlivosťou, vydržia vám dlhé roky a ich dizajn rozhodne nie je pozadu, v tom prípade je to jasné. Hodinky Hamilton sú stvorené ako pre vás! Neváhajte si vybrať zo širokej ponuky modelov rôznych prevedení, ktoré bezpochyby stoja za vašu pozornosť.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.