Nemecké hodinky, ktoré stoja za pozornosť

Zeppelin a Junkers sú známe nemecké hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Hodinky od nemeckých spoločností sa vyznačujú vysokou presnosťou, spoľahlivosťou a tiež moderným dizajnom. Ich výroba bola už vo svojich počiatkov veľmi pokročilá. A to je dôvod, prečo nemecké hodinky dodnes zdobia zápästia mnohých ľudí. 

Obsah článku

Aké vlastnosti sú typické pre nemecké hodinky?

Už dlhodobo je známe, že nemecké hodinky vynikajú elegantným a zároveň minimalistickým dizajnom. Tieto jedinečné doplnky si tak získali veľkú obľubu aj pre svoj vzhľad. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je ich kvalita. V tomto smere sú podobné ako švajčiarske hodinky, pre ktoré je typická precíznosť.

Výrobcovia sa zameriavajú najmä na praktickú stránku a ergonómiu. Výsledkom sú spoľahlivé a presné hodinky. Nepreháňajú to s nápismi na puzdre ciferníku, pretože by to mohlo kaziť celkový dojem.

Zaujímavosť: Hovorí sa, že ,,v jednoduchosti je krása”. A týmto pravidlom sa nemeckí výrobcovia riadia aj pri vývoji hodiniek. Pre nemecké hodinky sú charakteristické striktné črty a tvary a ľahko čitateľné čísla, písmená a symboly.

Najznámejšie značky nemeckých hodiniek

Nemecké značky hodiniek sa môžu pýšiť módnymi doplnkami s vysokou mechanickou odolnosťou a elegantným dizajnom. Funkciami sú podobné ako americké hodinky, ktoré taktiež vynikajú praktickosťou. V nasledujúcich riadkoch si popíšeme najznámejšie nemecké značky hodiniek, o ktorých ste už možno počuli.

Junkers

Medzi legendárne nemecké hodinky bezpochyby patrí značka Junkers. Jej história už presiahla viac ako 2 storočia. Pre tieto hodinky je typický lakonický dizajn, spektrum moderných funkcií a presné strojčeky. Presnosťou sa podobajú na japonské hodinky, pre ktoré je táto vlastnosť vždy na prvom mieste. 

Kvalitné nemecké hodinky Zeppelin, ktoré sa netaja svojou inšpiráciou v letectve

Zeppelin

Ak hľadáte spoľahlivé hodinky za rozumnú cenu, hodinky Zeppelin je tá správna voľba! Tieto hodinky v sebe spájajú elegantný dizajn, nadšenie z technologickej stránky a veľkú dávku nostalgie. Hodinky Zeppelin ocenia mladšie aj staršie ročníky

Tieto doplnky sa odrážajú od minulého storočia. S nádychom minulosti sa tiež spájajú ich ručičky, ciferníky a vizuály čísel. Hodinky Zeppelin si jednoducho zamilujete.

Náš tip: Ak vyžadujete od hodiniek eleganciu a komfort, doplnky od značky Zeppelin budú pre vás tým pravým riešením. Výrobcovia totiž používajú výlučne kožené remienky tej najvyššej kvality. 

Bruno Söhnle

Nemecké značky hodiniek sa vyznačujú zmyslom pre detail a precíznosť. Výnimkou nie je ani značka Bruno Söhnle. Táto spoločnosť vyrába nielen presné náramkové hodinky, ale aj rovnako spoľahlivé vreckové modely

Vynikajú svojím mechanizmom, odolnými komponentami a atraktívnymi povrchovými úpravami v odtieňoch bieleho, ružového či žltého zlata. Obľúbené sú série Brunello I a Brunello II. Do týchto modelov sú zakomponované puzdra z odolnej nehrdzavejúcej ocele.

Z Nemecka pochádza aj značka hodiniek Elysee

Elysee

Elysee je známa nemecká hodinárska firma. Jej história siaha až do roku 1920. V súčasnosti spoločnosť Elysee vyrába rozličné elegantné hodinky. Na svoje si prídu nielen páni, ale aj dámy, ktoré majú na výber fashion kúsky orientované najmä na módu a štýl.

Zaujímavosť: Nemecké hodinky Elysee si potrpia na precízne spracovanie. Spoločnosť s rovnomenným názvom realizuje výrobné metódy vo vlastných dielňach, pričom si potrpí na postupoch na sledovanie tých najmenších detailov. Zároveň sa vždy dôkladne zameriava na overovanie kvality.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.