Najznámejšie americké hodinky, ktoré by ste mali poznať

Najznámejší predstavitelia amerických hodiniek - Timex, Hamilton, Bulova.
Zdieľaj
LinkedIn

O amerických hodinkách sa nehovorí toľko, ako napríklad o švajčiarskych hodinkách. A to aj napriek tomu, že ich výroba bola už od svojich počiatkov taká pokročilá. Toto sú najprestížnejšie americké hodinky, ktoré sa oplatí poznať.

Obsah článku

Rozdiel medzi americkými a švajčiarskymi hodinkami siaha do histórie

Na konci 19. storočia boli Američania na čele globálneho hodinárstva. Vyrábali tak revolučné hodinky, že v roku 1870 bol švajčiarsky inžinier Jacques David vyslaný do Ameriky, aby špehoval hodinársky priemysel. Zistil, že pokiaľ ide o sériovú výrobu, americké hodinky sú dávno pred nimi. Avšak, počas 2. svetovej vojny americké hodinárstvo utrpelo prudký úpadok a zánik. Zatiaľ čo Švajčiarsko bolo neutrálne a venovalo sa výrobe švajčiarskych hodiniek naďalej.

Najlepšie americké hodinky

Americké hodinky sa môžu pochváliť skvelými funkciami či trendy moderným dizajnom. Mnohé americké značky hodiniek dokonca vyrábajú skôr dizajnové módne doplnky ako klasické hodinky. Toto je zoznam najznámejších amerických hodiniek.

1. Weiss Watch Company

História a tradícia stále žije v ručne vyrábaných hodinkách spoločnosti Weiss Watch Company. Na výrobu týchto hodiniek sa využívajú staré priemyselné metódy a prémiové materiály – oceľ 316L (puzdrá), mosadzné ciferníky či zafírové sklíčka. Americké hodinky spoločnosti Weiss Watch Company vyžarujú čisté remeselné spracovanie.

Americké hodinky Hamilton Ventura sa objavili aj v slávnom filme Men in Black

2. Hamilton

Hodinky Hamilton síce pochádzajú z Ameriky, no v súčasnosti ich vlastní švajčiarska spoločnosť Swatch. Spoločnosť Hamilton vznikla v Pensylvánii v roku 1892. Už od začiatku výroby si získala zákazníkov vďaka presnosti a vynikajúcej kvalite mechanizmov, ktoré sa využívali vo vreckových hodinkách.

3. Bulova

Spoločnosť Bulova bola založená v roku 1875 Josephom Bulovom, ktorý emigroval z Čiech. Nejde však o klasické hodinky. Sú známe najmä svojou technológiou, ktorú navrhol Max Hetzel. Išlo o technológiu, pri ktorej hodinky merali čas presnejšie než akékoľvek iné v tej dobe. V súčasnosti sú však v hodinkách Bulova použité švajčiarske alebo japonské strojčeky. Hodinky Bulova sa dnes montujú vo Švajčiarsku alebo v Ázii. Od roku 2008 ich získala značka Citizen, no spoločnosť Bulova má stále ústredie v New Yorku.

4. RGM

Spoločnosť RGM vyrába jedny z najlepších amerických automatických hodiniek. Prvýkrát boli RGM hodinky uvedené na trh v roku 1992. Zakladateľom spoločnosti je Roland G. Murphy, ktorý do každého modelu vkladá svoju vášeň. Ide o americké hodinky s odvážnym dizajnom.

Timex je najznámejšia americká značka hodiniek

5. Timex

Najznámejšia americká značka hodiniek vyrába hodinky Timex. Zaujímavosťou je, že tie vzišli zo spoločnosti The Waterbury Clock Company. Táto spoločnosť bola založená v Connecticute v roku 1857. Po 2. svetovej vojne sa však Thomas Olsen rozhodol vyvinúť lacný a jednoduchý hodinový strojček – Model 21 – ktorý nemal žiadnu povrchovú úpravu. Dokonca nebol ani presný. Avšak tým, že sa predával v lacných obchodoch či trafikách, bol veľmi úspešný. A tak sa hodinky Timex dostali do rôznych prevádzok v Amerike, Európe či Ázii. V súčasnosti majú americké hodinky Timex povesť módnych hodiniek, ktoré sa vyznačujú presnosťou a prijateľnou cenou.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.