Hodinky Timex: Spojenie európskeho hodinárstva a americkej vynaliezavosti

Hodinky Timex sú populárne najmä vďaka svojej dostupnej cene a nestarnúcemu dizajnu
Zdieľaj
LinkedIn

Timex je americká spoločnosť, ktorá od roku 1854 vyrába nádherné, dizajnové a odolné hodinky. V ponuke Timex nájdete rôzne nadčasové, praktické a cenovo dostupné hodinky, ktoré sú vyrobené v rôznych zaujímavých edíciách a kolaboráciách. Spoznajte digitálne a ručičkové hodinky Timex bližšie vďaka nášmu článku.

Obsah článku

Retro digitálne hodinky Timex Pacman

Hodinky Timex – história

Timex má za sebou dlhú históriu. Pôvodne sa spoločnosť menovala Waterbury Clock Company a vznikla v roku 1854 v Connecticute. V roku 1941 ju kúpil Thomas Olsen a premenoval ju na Timex. Neskôr bola spoločnosť pomenovaná ako Timex Corporation, Timex Group BV a Timex Group US. Prvé hodinky pod značkou Timex vznikli v roku 1950. Predstavovali spojenie európskeho hodinárstva a americkej vynaliezavosti.

Zo začiatku však išlo o veľmi lacné hodinky. V roku 1896 dokonca vznikli jednodolárové vreckové hodinky Ingersoll Yankee. Spoločnosť zožala úspech aj počas prvej svetovej vojny, kedy vytvorila prvé náramkové hodinky, ktoré mali plátený remienok, luminiscenčné ručičky a číslice čitateľné aj v noci. Spoločnosti Timex sa tiež podarilo uzavrieť dohodu s Walt Disney, v dôsledku čoho vznikli prvé hodinky s Mickey Mouse-om.

Zaujímavé edície hodiniek Timex

Nejde len o bežné ručičkové alebo digitálne hodinky. Hodinky Timex sú k dispozícii v mnohých zaujímavých edíciách – napríklad Timex Customize, Timex Expedition, Timex Waterbury, Timex Ironman, Q Timex Reissue, Timex X Peanuts, Timex Marlin, Timex American Documents, Timex Easy Reader, Timex Navi, Timex T8 či  M79. Niektoré z nich si predstavíme bližšie.

Hodinky Timex Ironman

Hodinky Timex Ironman patria do kategórie športových a fitness modelov. Boli navrhnuté tak, aby s vami udržali krok. Ponúkajú mnohé skvelé funkcie, ako nastavenie budíkov, GPS navigáciu, odpočítavanie času, monitorovanie srdcovej frekvencie, určovanie časových pásem či bezkontaktné platenie cez Timex Pay. Tieto hodinky ponúkajú tiež INDIGLO, čo je systém nočného osvetlenia hodiniek, pri ktorom sa používajú elektroluminiscenčné technológie. Kvôli pohodliu pri športe majú hodinky Timex Ironman živicový alebo silikónový náramok.

Hodinky Timex z edície Expedition

Hodinky Timex Expedition

Vyberte sa na dobrodružstvo s hodinkami Timex Expedition. Ide o outdoorové hodinky, ktoré môžete využiť napríklad pri turistike. Zaujímavosťou je, že na ich výrobu sa používajú ekologické materiály – napríklad EKO koža alebo recyklovaná textília.

Hodinky Timex Waterbury

Tieto hodinky patria medzi štýlové a funkčné chronografy, ktoré majú čistý a prehľadný dizajn. Taktiež majú v sebe zabudované praktické stopky. Hodinky Timex Waterbury sú:

  • cenovo dostupné,
  • ľahko čitateľné,
  • nadčasové ,
  • praktické,
  • spoľahlivé.

Hodinky Timex Weekender

V tomto zozname nesmú chýbať ani ikonické hodinky Timex Weekender, ktoré sú čitateľné, prehľadné, odolné a majú podsvietený ciferník. Hodinky, ktoré spadajú do tejto edície, majú ideálnu veľkosť, sú dostupné v rôznych farebných kombináciách a sú vhodné na akúkoľvek príležitosť. 

Timex – hodinky pre každého

V ponuke spoločnosti Timex nájdete nielen rôzne dizajnové kúsky, ale aj odolné športové modely, inteligentné hodinky či hodinky s retro dizajnom. Keďže značka cieli na obe pohlavia, samozrejmosťou sú dámske aj pánske hodinky Timex. A za zmienku stojí aj skutočnosť, že spolupráca s Walt Disney nebola jediná. Portfólio značky zdobia aj hodinky Timex v kolaborácii so Stranger Things, Space Invaders, Snoopy či Pac-Man. Ponuka je naozaj široká, a preto si v nej každý nájde to svoje.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.