Hodinky Grand Seiko – jedinečný japonský zmysel pre krásu

Vyšší level japonskej kvality a zručnosti - hodinky Grand Seiko
Zdieľaj
LinkedIn

Grand Seiko je luxusná japonská značka, ktorá využíva na výrobu hodiniek tie najkvalitnejšie materiály. Prvé hodinky Grand Seiko uzreli svetlo sveta ešte v roku 1960. Vďaka dizajnu, kvalite, precíznemu spracovaniu či presnosti sa právom označujú ako luxusné a jedinečné.

Obsah článku

Hodinky Grand Seiko a ich vznik

Japonské hodinky Grand Seiko majú veľmi zaujímavú históriu. Pred rokom 1960 ľudia verili, že najkvalitnejšie hodinky sú tie švajčiarske, pričom japonské boli považované za podradné. Kintaro Hattori, zakladateľ Seiko, vedel, že je schopný vytvoriť hodinky, ktoré budú tým švajčiarskym konkurovať. Napriek tomu, že Kintaro mal skúsenosti s výrobou hodiniek, stále tomu niečo chýbalo. V roku 1960 však vytvoril prvé hodinky Grand Seiko, ktoré dodnes zhmotňujú presnosť, čitateľnosť, odolnosť a nádherný dizajn.

Zakladateľ značky Seiko - Kintaro Hattori

O štyri roky neskôr boli predstavené prvé japonské náramkové hodinky Grand Seiko Self-Dateter, ktoré mali kalendár, stopky a vodeodolnosť povýšenú na úroveň 50 metrov. Keďže o maximálnej spokojnosti výrobcu sa stále nedalo hovoriť, v roku 1967 vznikol model 44GS, ktorý bol charakteristický svojím jedinečným vzhľadom. Podobný dizajn sa totiž používa dodnes. Aj preto majú všetky hodinky Grand Seiko rovnaký lesk a šarm.

Zaujímavosť: Roky 1967 a 1968 sú pre Grand Seiko veľmi významné. V tom období vznikli prvé automatické hodinky Seiko Grand Automatic 62GS. Zaujímavosťou je aj skutočnosť, že prvé dámske hodinky Grand Seiko 19GD vznikli až v roku 1968 až 1973.

3 hlavné princípy dizajnu hodiniek Grand Seiko

Hodinky Grand Seiko majú jedinečný dizajn, ktorý sa zakladá na troch hlavných princípoch.

  • Princíp 1 udáva, že hodinky musia mať rovné plochy a dvojrozmerné krivky.
  • Princíp 2 hovorí, že rovné plochy puzdra, ciferníka a ručičiek by mali byť čo najširšie.
  • Princíp 3 je založený na tom, že každý povrch by mal mať zrkadlový efekt.

9 dizajnových prvkov hodiniek Grand Seiko

Hodinky Grand Seiko sú charakteristické 9 prvkami, ktoré im dodávajú jedinečnú japonskú príťažlivosť. Týchto deväť prvkov hovorí napríklad o tom, aký má byť uhol puzdra či tvar ciferníka. Každý aspekt puzdra hodiniek je navrhnutý tak, aby odrážal aj ten najmenší lúč svetla. Okrem toho majú hodinky Grand Seiko ploché ciferníky a polozapustenú korunku do puzdra, aby sa pohodlne nosili na zápästí.

Hodinky Seiko:

Hodinky Grand Seiko Automatic 62 GS
Zdroj: https://wristreview.com/

Hodinky Grand Seiko v súčasnosti

V súčasnosti môžete na trhu nájsť rôzne modely hodiniek Grand Seiko. Všetky z nich hrdo reprezentujú hlavné zásady, ktoré celá spoločnosť Seiko zastáva, a to:

  • presnosť,
  • čitateľnosť,
  • spoľahlivosť.

Ide skutočne o luxusné hodinky, ktoré môžu konkurovať napríklad aj renomovaným „Rolexkám“. Môžu sa totiž pýšiť svojou kvalitou, špičkovým prepracovaním a neuveriteľne nadčasovým dizajnom. Napriek tomu, že modely Grand Seiko primárne cielili na pánske publikum, v súčasnosti na trhu nájdete aj mnohé luxusné dámske hodinky Grand Seiko.

Náš tip: Vyhľadávané a veľmi populárne sú modely Grand Seiko SBGX263 či Grand Seiko SBGV225.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.