Ako vybrať tie najlepšie hodinky pre cyklistov?

Hodinky pre cyklistov spravidla disponujú praktickými funkciami.
Zdieľaj
LinkedIn

Milujete rekreačnú jazdu na bicykli alebo sa venujete cyklistike na profesionálnej úrovni? Tak či onak, na dosiahnutie lepšieho výkonu vám pomôžu tie najlepšie hodinky pre cyklistov. Ako ich však vybrať? Poradíme vám to v nasledujúcich riadkoch.

Obsah článku

Ako si vybrať tie najlepšie hodinky pre cyklistov?

Cyklisti zväčša využívajú na meranie vzdialenosti a času cyklopočítače, ktoré si upevnia na riadenie bicykla. Majú však obmedzené funkcie, ktoré môžete využívať len pri bicyklovaní. Naopak, hodinky pre cyklistov dokážete naplno využívať aj pri iných športoch. Ide totiž o komplexné športové hodinky. A čo je na tom najlepšie, vybrať si tie najlepšie hodinky pre cyklistov nemusí byť vôbec náročné. Stačí len vedieť, aké vlastnosti a funkcie od nich očakávate.

Obľúbené cyklistické hodinky - Garmin Fenix 6

Funkcie, ktoré by mali mať hodinky pre cyklistov

Keď hovoríme o cyklistických hodinkách, väčšinou ide o športové modely, na ktorých si viete nastaviť cyklistický režim. Najlepšie hodinky pre cyklistov spoznáte podľa toho, že budú mať nasledovné funkcie:

  • tachometer na meranie rýchlosti,
  • meranie tepovej frekvencie,
  • GPS a zaznamenávanie trasy,
  • meranie teploty,
  • meranie nadmorskej výšky,
  • bluetooth pripojenie,
  • ukazovateľ dátumu,
  • stopky.

Cyklistické hodinky a ich vlastnosti

Cyklistické hodinky často spadajú do kategórie smart hodiniek. Prirodzene tak ponúkajú možnosť prepojenia s mobilnými aplikáciami. Aktívnejším cyklistom, ktorí majú bicyklovanie na dennom poriadku, odporúčame cyklistické hodinky s dostatočnou výdržou batérie. Keďže ide o športové hodinky, mali by mať aj odolné puzdro a pevný náramok, resp. remienok.

Vedeli ste, že cyklistické hodinky môžu mať aj elegantný, či dokonca mierne luxusný, dizajn? Vďaka tomu ich môžete nosiť pri rôznych príležitostiach.

Cyklistické hodinky Suunto Baro 9

Najlepšie hodinky pre cyklistov

Existuje viacero značiek, ktoré sa venujú výrobe hodiniek pre cyklistov. Spomenúť môžeme napríklad spoločnosti ako Garmin, Suunto, Festina, Casio, Citizen či Seiko. Okrem dizajnu sa hodinky pre cyklistov často líšia výkonom, počtom funkcií a cenou.

TIP na záver: Cyklistické hodinky Festina CHRONO BIKE

Na záver sme si pre vás pripravili tip na jeden spoľahlivý kúsok, ktorým sú cyklistické hodinky Festina CHRONO BIKE s produktovým označením 20329/1. Sú vyrobené z ušľachtilej ocele a majú odolné zafírové sklíčko a puzdro s priemerom 44 milimetrov. Ide o pánske športové hodinky, ktoré pútajú pozornosť svojím atraktívnym matným prevedením. Napriek tomu, že sú to športové hodinky pre cyklistov, sú charakteristické svojím exkluzívnym dizajnom. Ciferník je analógový a batéria guartzová.

Špičkové a cenovo dostupné - smart hodinky Samsung Galaxy 4

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.