Hodinky Victorinox prekvapia kvalitou, dizajnom a cenou

Švajčiarske hodinky Victorinox patria medzi cenovo dostupnejšie švajčiarske hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Švajčiarska značka Victorinox sa preslávila najmä počas prvej svetovej vojny, a to výrobou kvalitných nožov. Postupom času sa však hlavní protagonisti spoločnosti rozhodli vstúpiť aj do sveta hodinárstva. Dnešné hodinky Victorinox sú kvalitné a spoľahlivé, pričom môžu mať elegantno-luxusný dizajn.

Obsah článku

História hodiniek Victorinox

Spoločnosť Victorinox bola založená v roku 1884 vo Švajčiarsku Karlom Elsenerom. Išlo o značku, ktorá sa primárne venovala výrobe kvalitných nožov pre švajčiarsku armádu.

Zaujímavosť: Názov spoločnosti Victorinox vznikol kombináciou dvoch slov, a to Victoria a Inox. Karl Elsener pomenoval podnik podľa svojej zosnulej matky Victorie. Slovo Inox zas charakterizuje nehrdzavejúcu oceľ.

História hodiniek Victorinox je úzko spätá s výrobou vreckových nožíkov

Hodinky Victorinox a ich vlastnosti

Pánske a dámske hodinky Victorinox sú charakteristické svojou kvalitou a elegantno-luxusným dizajnom. Medzi elegantno-luxusnými kúskami sa však nájdu napríklad aj potápačské hodinky, ktoré sú vysoko odolné.

Náš tip: Keď ide o vysoko odolné hodinky, upozorňujeme na INOX Mechanical. Bolo na nich vykonaných až 130 testov, čo len odzrkadľuje ich kvalitu a spoľahlivosť.

Odolné hodinky Inox Mechanical

130 testov na hodinkách Victorinox symbolizovalo 130. výročie vzniku spoločnosti.

  • Hodinky Victorinox boli zhodené z trojposchodovej budovy, pričom nabrali rýchlosť až 50 km/h. Po dopadnutí na zem sa puzdro hodiniek nerozbilo.
  • Po hodinkách nechali prejsť 64-tonový tank. Hodinky Victorinox zvládli aj tento test.
  • Hodinky Victorinox Inox sú odolné aj voči vysokým teplotným rozdielom. Sú funkčné pri teplotách od -57 °C až do +71 °C.
  • V rámci jedného z testov pripevnili horského záchranára náramkom hodiniek o vrtuľník. Takto preletel ponad ľadovec.
Hodinky Victorinox 241695
Zdroj: https://www.timestore.sk/

Funkcie vs. dizajn hodiniek Victorinox

Na základe vyššie spomenutých vlastností môžeme o hodinkách Victorinox pokojne prehlásiť, že ide skutočne o kvalitné a odolné hodinky.

Ľudia si však kupujú hodinky Victorinox aj kvôli dizajnu a štýlu. Keďže majú luxusno-elegantný nádych, sú vhodné nielen na outdoorové aktivity, športovanie či bežné nosenie, ale napríklad aj k elegantným outfitom.

Náš tip: Dámske hodinky Victorinox Maverick s produktovým označením 241612 majú zaujímavý dizajn, zafírové sklíčko a luminiscenčné ručičky.

Okrem pevného puzdra sú pre hodinky Victorinox charakteristické aj kompatibilné a vymeniteľné remienky a náramky – napríklad z nehrdzavejúcej ocele či z kože, gumy, nylonu, látky a silikónu. Navyše, nájdu sa drevené vyhotovenia.

3 tipy na hodinky Victorinox

Ak túžite po hodinkách Victorinox, odporúčame niektorý z 3 nasledovných modelov:

  • pánske hodinky Victorinox Swiss Army Maverick,
  • hodinky Victorinox Swiss Army Men’s Alliance s chronografom,
  • hodinky Victorinox Swiss Army INOX Naimakka.

Prečo si vybrať hodinky Victorinox?

Všetky hodinky Victorinox sú navrhnuté a vyrobené tak, aby dosahovali dokonalú rovnováhu medzi výkonom a nadčasovým dizajnom. Ak si ich nasadíte na zápästie, môžete mať istotu, že sú pripravené na akúkoľvek príležitosť. Koniec koncov, spoločnosť Victorinox navrhuje a vyrába jedny z najpôsobivejších a zároveň cenovo najdostupnejších švajčiarskych hodiniek.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.