Hodinky Victorinox prekvapia kvalitou, dizajnom a cenou

Švajčiarske hodinky Victorinox patria medzi cenovo dostupnejšie švajčiarske hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Švajčiarska značka Victorinox sa preslávila najmä počas prvej svetovej vojny, a to výrobou kvalitných nožov. Postupom času sa však hlavní protagonisti spoločnosti rozhodli vstúpiť aj do sveta hodinárstva. Dnešné hodinky Victorinox sú kvalitné a spoľahlivé, pričom môžu mať elegantno-luxusný dizajn.

Obsah článku

História hodiniek Victorinox

Spoločnosť Victorinox bola založená v roku 1884 vo Švajčiarsku Karlom Elsenerom. Išlo o značku, ktorá sa primárne venovala výrobe kvalitných nožov pre švajčiarsku armádu.

Zaujímavosť: Názov spoločnosti Victorinox vznikol kombináciou dvoch slov, a to Victoria a Inox. Karl Elsener pomenoval podnik podľa svojej zosnulej matky Victorie. Slovo Inox zas charakterizuje nehrdzavejúcu oceľ.

História hodiniek Victorinox je úzko spätá s výrobou vreckových nožíkov

Hodinky Victorinox a ich vlastnosti

Pánske a dámske hodinky Victorinox sú charakteristické svojou kvalitou a elegantno-luxusným dizajnom. Medzi elegantno-luxusnými kúskami sa však nájdu napríklad aj potápačské hodinky, ktoré sú vysoko odolné.

Náš tip: Keď ide o vysoko odolné hodinky, upozorňujeme na INOX Mechanical. Bolo na nich vykonaných až 130 testov, čo len odzrkadľuje ich kvalitu a spoľahlivosť.

Odolné hodinky Inox Mechanical

130 testov na hodinkách Victorinox symbolizovalo 130. výročie vzniku spoločnosti.

  • Hodinky Victorinox boli zhodené z trojposchodovej budovy, pričom nabrali rýchlosť až 50 km/h. Po dopadnutí na zem sa puzdro hodiniek nerozbilo.
  • Po hodinkách nechali prejsť 64-tonový tank. Hodinky Victorinox zvládli aj tento test.
  • Hodinky Victorinox Inox sú odolné aj voči vysokým teplotným rozdielom. Sú funkčné pri teplotách od -57 °C až do +71 °C.
  • V rámci jedného z testov pripevnili horského záchranára náramkom hodiniek o vrtuľník. Takto preletel ponad ľadovec.
Hodinky Victorinox 241695
Zdroj: https://www.timestore.sk/

Funkcie vs. dizajn hodiniek Victorinox

Na základe vyššie spomenutých vlastností môžeme o hodinkách Victorinox pokojne prehlásiť, že ide skutočne o kvalitné a odolné hodinky.

Ľudia si však kupujú hodinky Victorinox aj kvôli dizajnu a štýlu. Keďže majú luxusno-elegantný nádych, sú vhodné nielen na outdoorové aktivity, športovanie či bežné nosenie, ale napríklad aj k elegantným outfitom.

Náš tip: Dámske hodinky Victorinox Maverick s produktovým označením 241612 majú zaujímavý dizajn, zafírové sklíčko a luminiscenčné ručičky.

Okrem pevného puzdra sú pre hodinky Victorinox charakteristické aj kompatibilné a vymeniteľné remienky a náramky – napríklad z nehrdzavejúcej ocele či z kože, gumy, nylonu, látky a silikónu. Navyše, nájdu sa drevené vyhotovenia.

3 tipy na hodinky Victorinox

Ak túžite po hodinkách Victorinox, odporúčame niektorý z 3 nasledovných modelov:

  • pánske hodinky Victorinox Swiss Army Maverick,
  • hodinky Victorinox Swiss Army Men’s Alliance s chronografom,
  • hodinky Victorinox Swiss Army INOX Naimakka.

Prečo si vybrať hodinky Victorinox?

Všetky hodinky Victorinox sú navrhnuté a vyrobené tak, aby dosahovali dokonalú rovnováhu medzi výkonom a nadčasovým dizajnom. Ak si ich nasadíte na zápästie, môžete mať istotu, že sú pripravené na akúkoľvek príležitosť. Koniec koncov, spoločnosť Victorinox navrhuje a vyrába jedny z najpôsobivejších a zároveň cenovo najdostupnejších švajčiarskych hodiniek.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top
Scroll to Top

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.