Elegantné a zároveň nadčasové – také sú hodinky Zeppelin

Elegantné hodinky Zeppelin
Zdieľaj
LinkedIn

Letecké hodinky majú v módnom priemysle pevne vydláždené miestečko. Vo svojom portfóliu ich propaguje mnoho svetových značiek. Niektoré ich prezentujú ako doplnkový sortiment, pre iných sú zase najväčšími ťahúňmi. Dá sa povedať, že do druhej kategórie spadá nemecká spoločnosť Zeppelin. Jej modely, hodinky Zeppelin, patria k tým najlepším cenovo dostupným leteckým hodinkám na trhu. Sprevádza ich zaujímavá história, v ktorej hrajú hlavnú úlohu vzducholode.

Obsah článku

História spoločnosti Zeppelin

V súvislosti s históriou spoločnosti Zeppelin musíme osobitne spomenúť ešte firmu POINTtec – teda firmu, ktorá patrí k najväčším nemeckým hodinkovým výrobcom. Založená bola v roku 1987, pričom o jej vznik sa zaslúžil najmä Wilhelm Birk. Spoločnosť POINTtec následne uviedla na trh zaujímavé značky, ktoré zožali úspech – menovite  Maximilian Munchen a Junkers. Neskôr, konkrétne v roku 2002, predstavila hodinky Zeppelin.

Hodinky Zeppelin - modely

Od vzducholodí až po hodinky Zeppelin

Vedeli ste, že hodinky Zeppelin nesú názov po nemeckom grófovi Ferdinandovi von Zeppelinovi? Tento uznávaný vynálezca bol v období 20. storočia slávnym priekopníkom vzducholodí. Aj preto majú dnes hodinky Zeppelin v logu práve vzducholode. Mimochodom, spomínané vzducholode boli za čias von Zeppelina zhmotnením najelegantnejšieho a najvýznamnejšieho spôsobu dopravy.

Zapamätajte si: Okrem loga v podobe vzducholode je neodmysliteľnou súčasťou hodiniek Zeppelin aj príznačný slogan „Pioneers of the Sky“, čo znamená „Priekopníci oblohy/neba“.

Aké sú hodinky Zeppelin?

Hodinky Zeppelin sú od nepamäti späté s letectvom. A tomu je prirodzene prispôsobený aj ich dizajn. vyznačujú sa totižto veľkými analógovými ciferníkmi, pohodlnými koženými remienkami, veľmi dobre čitateľnými číselnými údajmi a výraznými korunkami. Vo všeobecnosti pôsobia hodinky Zeppelin elegantným a zároveň nadčasovým dojmom. A v trhovej ponuke sa vznášajú podobne vznešene ako vzducholode kedysi na oblohe.

Dámske hodinky Zeppelin

Vyrobené v Nemecku?

Hodinky Zeppelin sú síce spájané s označením „Made in Germany“, teda „Vyrobené v Nemecku“, no mnoho podstatných súčiastok štandardne obsahujú od externých dodávateľov z iných krajín. Ako príklady môžeme uviesť známe strojčeky ETA či Ronda. Čo však bude koncových zákazníkov zaujímať oveľa viac, je pomer kvality a ceny. No a práve v tomto ohľade sú hodinky Zeppelin na veľmi vysokej úrovni. Jednoducho, za prijateľnú cenu môžete mať veľmi slušné hodinky.

Ktoré hodinky Zeppelin si vybrať?

Nasledujúcimi riadkami potešíme najmä zástupcov mužského pokolenia, prípadne dámy, ktoré hľadajú pánske darčeky. Na záver sme totižto vybrali 2 modely pánskych hodiniek Zeppelin, ktoré zaujmú predovšetkým svojím elegantným prevedením.

Ako prvé vyzdvihujeme pánske hodinky Zeppelin s produktovým označením 7680-1. Tento chronografový model s tachymetrom má krásny retro ciferník. Okrem neho však upúta aj výraznou korunkou, ktorej sekundujú 2 nemenej výrazné tlačidlá, čistým nerezovým puzdrom a úžasne pohodlným koženým remienkom hnedej farby.

Rovnako ako predošlý model odporúčame aj o čosi jednoduchšie hodinky Graf Zeppelin 7642-1. Keďže ich ciferník nie je doplnený o chronografové budíky, pri ich výraznej korunke prirodzene absentujú tlačidlá. Za zmienku a pozornosť však stojí ich podobne pohodlný kožený remienok, tento raz ale v čiernom prevedení, a tiež prehľadné vyobrazenie číselných údajov, ktoré je pre hodinky Zeppelin príznačne charakteristické.

Hodinky Graf Zeppelin 7642-1

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.