Najznámejšie edície od Tissot: Elegantné, pretekárske aj dotykové hodinky švajčiarskej kvality

Predstavujeme najznámejšie edície hodiniek Tissot
Zdieľaj
LinkedIn

Cenovo dostupný luxus alebo aj vstupná brána do sveta švajčiarskeho hodinárstva. Značka Tissot vyniká dlhou históriou výroby vysokokvalitných hodiniek, vyváženou ponukou mechanických a quartzových strojčekov aj prívetivými cenovkami. Jedná sa pritom o súčasť rodiny Swatch Group, ktorá jej dáva pomyselný punc kvality. Dnes vám predstavíme hodinky Tissot z perspektívy najznámejších edícií výrobcu.

Obsah článku

O značke Tissot

Tissot je švajčiarska hodinárska spoločnosť, ktorú v roku 1853 založil Charles-Félicien Tissot spolu so svojím synom Charlesom-Émile. Z rodinnej firmy sa v priebehu rokov stala svetovo uznávaná spoločnosť, ktorej hodinky vynikajú presnosťou, spoľahlivosťou a nadčasovým dizajnom. Dlhá história značky a odhodlanie tvrdo pracovať priniesli výrobcovi povesť kvality a inovácií. Dnes ich hodinky milujú zberatelia, odborníci aj bežní spotrebitelia.

Hodinky Tissot

Výrobca venuje nezvyčajnú pozornosť dizajnu. Hodinky Tissot sú nielen kvalitné a funkčné, ale aj krásne vypracované. Vďaka svojmu nadčasovému štýlu a zmyslu pre detail sú považované za umelecké diela hodinárskeho sveta.

Tissot venuje veľa času inováciám. Značka ako jedna z prvých začlenila do svojich hodiniek nové materiály ako plast, drevo či kameň. Hodinky Tissot sú tiež vlajkovými loďami v segmente dotykových displejov a v oblasti integrovania moderných technológií ako GPS, Bluetooth či solárny pohon.

Táto švajčiarska značka vyniká aj šírkou ponuky svojich produktov. Hodinky Tissot nájdete v rozmanitých štýloch od športových chronografov cez klasické hodinky na každodenné použitie až po elegantné spoločenské modely. Či ste už nadšenec športu, moderných technológií alebo hodinárskej klasiky, Tissot bude mať v katalógu hodinky práve pre Vás.

Najznámejšie edície Tissot

Značka Tissot ponúka svoje produkty v celom rade pánskych aj dámskych edícií. Predstavujeme Vám aspoň tie najpopulárnejšie z nich.

Tissot PRX

Edícia PRX je inšpirovaná dizajnom pôvodného modelu z konca 70. rokov. Jedná sa o nadčasovú klasiku vhodnú na každodenné nosenie. Hodinky Tissot PRX sa vyznačujú tenkým prevedením a spoľahlivým quartz alebo automatickým pohonom. V ponuke nájdete rôzne farby ciferníkov, prevedenia remienkov a rozmanité povrchové úpravy puzdra. K najpopulárnejším modelom tejto edície patrí Tissot PRX Powermatic 80 s automatickým strojčekom ETA.

Do edície Tissot Seastar patria kvalitné potápačské hodinky

Tissot Seastar

Kvalitné potápačské hodinky pre mužov a ženy s odvahou testovať svoje hranice. Výrobca Tissot ich vybavuje výkonnými funkciami a odvážnym sofistikovaným dizajnom, vďaka čomu sú Seastar mimoriadne obľúbené nielen medzi potápačmi. Vo výbave majú vodotesnosť minimálne na úrovni 300 m, otočnú lunetu a kvalitný quartzový alebo automatický strojček. V ponuke sú rôzne farby, veľkosti a náramky. Veľkej užívateľskej priazni sa teší model Tissot Seastar 1 000, ponúkaný v 36 mm quartzovom alebo 43 mm automatickom prevedení.

Tissot Gentleman

Hodinky Tissot pre mužov, ktorí majú štýl. Vynikajú klasickým a zároveň mimoriadne súčasným vzhľadom, eleganciou a dizajnovou dokonalosťou. Sú vhodné na každodenné nosenie, dostupné v rozmanitých farbách a v troch rôznych kovoch. V štandardnej výbave majú vodotesnosť na úrovni 100 m a quartzový strojček alebo automat Powermatic 80. K najpopulárnejším kúskom z tejto edície patria práve mechanické hodinky Tissot Gentleman Powermatic 80 Silicium.

Tissot T-Touch

Populárna edícia Tissot stelesňujúca motto „Innovators by Tradition“. Tissot T-Touch s dotykovými displejmi je na hodinárskom trhu už od roku 1999. V priebehu rokov pribudli ďalšie technologické vychytávky ako konektivita, Bloetooth, keramický rám a solárny pohon. A tak sa z modelov T-Touch stali hodinky novej generácie, ktoré si obľúbili milovníci technologických zázrakov, cestovatelia a dobrodruhovia. Exkluzívnym kúskom sú hodinky Tissot T-Touch Connect Solar, ktoré dokážu monitorovať kroky, smer cesty, teplotu vzduchu, nadmorskú výšku, počasie, prichádzajúce hovory a mnohé iné parametre.

Tissot T-My Lady

Od roku 2020 má Tissot vo svojich katalógoch aj funkčnú ozdobu pre dámske zápästie. Hodinky Tissot T-My Lady ponúkajú spojenie nenúteného štýlu a prepracovaného dizajnu pre každodenné nosenie. Zaujímavosťou je, že hodinky z tejto edície Tissot sa dodávajú s dvomi vymeniteľnými náramkami, čím sa stávajú dokonale kompatibilnými s každým outfitom. Ako všetky hodinky Tissot, aj modely pre nežnejšie pohlavie vynikajú odolnosťou, sú elegantné a predávajú sa v mechanickom aj quartzovom prevedení. Obľúbeným modelom je Tissot T-My Lady s perleťovým ciferníkom a ručičkami a indexmi z ružového zlata.

Tissot PRS 516

Edícia inšpirovaná motoristickým dedičstvom značky. PRS 516 sú pretekárske hodinky Tissot, ktoré pôvodne vyšli ešte v roku 1965. Súčasná edícia ponúka spodný kryt puzdra s motívom volantu, kožené remienky s otvormi pripomínajúcimi volant, bočné tlačidlá imitujúce piesty motora a tiež tachymetrickú stupnicu. Jedným z najvydarenejších modelov je Tissot PRS 516 Powermatic 80 vybavený pevným oceľovým rámom, zobrazovaním dátumu a dňa  týždni.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.