Hodinky Iron Annie: Letecké hodinky nemeckej kvality

Iron Annie patrí k legendám medzi leteckými hodinkami
Zdieľaj
LinkedIn

Vintage štýl, letecké odkazy, vysoká remeselná zručnosť a dokonalá estetika spracovania. Hodinky Iron Annie sa môžu pochváliť kombináciou atribútov, ktorá poteší nielen nadšencov letectva a kvalitného hodinárstva, ale aj bežných nositeľov so záľubou v klasike. V nasledujúcom článku si tento rad kvalitných nemeckých hodiniek s bohatou históriou predstavíme bližšie.

Obsah článku

Z príbehu Iron Annie

Popredná značka Iron Annie je na trhu len od roku 2017. Svojim dizajnovo-technologickým prevedením však bezprostredne nadväzuje na dlhoročné hodinárske skúsenosti spoločnosti Pointtec.

Inšpirácia v histórii

Historické korene Iron Annie sú nerozlučne späté s nemeckým letectvom. Samotný názov „Iron Annie“ bol pomenovaním pre nemecké lietadlo Junkers Ju 52. Dopravné lietadlo, ktoré sa v Nemecku vyrábalo od 20. rokov 20. storočia, bolo synonymom nápadného dizajnu, robustnosti, výnimočnej odolnosti, kvality a spoľahlivosti. Využívalo sa najmä v civilných operáciách počas 2. svetovej vojny a získalo si veľkú popularitu. Jeho hlavné atribúty sú súčasne inšpiráciou pre hodinky Iron Annie.

Z histórie značky

Samotné hodinky Iron Annie uviedla na trh v roku 2017spoločnosť Pointtec. Je to rovnaká rodinná firma, ktorá v roku 1996 predstavila hodinky Junkers, o 6 rokov neskôr značku Zeppelin a v roku 2019 aj hodinky Bauhaus. Iron Annie sa stali priamym pokračovateľom hodiniek Junkers, ktoré pôvodne čerpali inšpiráciu z rovnomenných nemeckých stíhačiek.

Vlastnosti hodiniek Iron Annie

Letecké hodinky Iron Annie sa vo všeobecnosti vyznačujú hlavne robustným prevedením, vysokou odolnosťou, kvalitou zaručujúcou spoľahlivosť a technickými inováciami. Táto kombinácia parametrov kopíruje letecký odkaz ich predchodcu JU52. Všetky pánske hodinky Iron Annie sú vyrábané nemeckým výrobcom, ktorý kladie dôraz na dobrý pomer ceny a vysokej kvality.

Dizajn hodiniek Iron Annie

Dizajnovo môžeme v prípade značky Iron Annie hovoriť o klasických hodinkách s vintage prvkami. Staré časomiery evokujú charakteristické farby a dizajny ciferníkov aj hnedé a čierne kožené remienky s textúrou.

Technická špecifikácia hodiniek Iron Annie

Výrobca ponúka pod touto značkou kvalitné quartzové aj automatické hodinky. Zatiaľ čo batériou poháňaný strojček je jasnou voľbou vyššej odolnosti a stability, mechanické hodinky si vyberajú užívatelia so záľubou v jemnom remeselnom spracovaní a v prestížnej hodinárskej tradícii. Presne tak ako sa na letecké hodinky patrí, samozrejmosťou je tvrdené minerálne sklíčko, zaručujúce odolnosť voči poškodeniu. Vodotesnosť sa zvyčajne pohybuje na úrovni 50 m. Funkčná výbava hodiniek Iron Annie je skôr menej náročná. Popri klasickom dátumovom okienku disponujú niektoré modely funkciou duálneho zobrazovania času, chronografom a subciferníkmi s ukazovateľom dňa v týždni alebo mesiaca.

Obľúbené kolekcie Iron Annie

Značka ponúka svoje letecké hodinky vo viacerých kolekciách, odrážajúcich rôzne atribúty vojenskej leteckej histórie. Krátko si predstavíme aspoň niektoré z nich.

Iron Annie D-AQUI

Označenie D-AQUI je registráciou najstaršieho letu schopného JU52 na svete. Bol vyrobený v roku 1936 a hodinky Iron Annie D-AQUI sú jeho oslavou. Charakterizuje ich klasický dizajn s ciferníkmi s prvkami typickej vlnitej štruktúry legendárneho stroja. Výrobca ich považuje za stredobod svojej značky a klenot medzi leteckými hodinkami.

Iron Annie Flight Control

Hodinky Iron Annie inšpirované kokpitom lietadla JU52. Rovnako ako súbor ciferníkov v kokpite ponúka fascinujúci pohľad na funkčnú súhru aj hodinky tejto série majú ambíciu zaujať súhrou ciferníka a športového puzdra. Väčšina modelov ponúka bohatšiu funkčnú výbavu, takže sú výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú viac ako len jednoduchú časomieru.

Iron Annie Amazonas Impression

Lietadlo JU52 lietalo v rokoch 1957 až 1963 v Ekvádore pod názvom Amazonas. Prepravovalo náklad a cestujúcich ponad tropické dažďové pralesy po celej Amazónii. Hodinky Iron Annie tejto kolekcie dizajnovo odrážajú fascináciu nádhernou krajinou, slnečnými lúčmi, odrážajúcimi sa v tmavomodrej vode a v zrnkách jemného zlatistého piesku. Stvárnením sú dizajnovo krásne hodinky v teplých farbách s jemnými ciferníkmi. Výborná voľba pre milovníkov netradičných hodinárskych kúskov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.