Hodinky Biatec: Slovenské hodinky konkurujúce švajčiarskej kvalite

Slovenské hodinky Biatec
Zdieľaj
LinkedIn

„Hľadanie dokonalosti“ Tak znie motto slovenskej spoločnosti vyrábajúcej kvalitné mechanické hodinky. Napriek svojej krátkej histórii a pôvodu v krajine, ktorej prakticky chýba hodinárska tradícia, hodinky Biatec majú ambíciu konkurovať Swiss Made štandardu. Spoločnosť stavia na kombinácii nekompromisnej kvality a dostupnej ceny pri zachovaní exkluzivity svojich modelov. Predstavme si hodinky Biatec bližšie.

Obsah článku

Z histórie značky Biatec

Značka Biatec bola založená na Slovensku v roku 2016 ako výsledok práce podnikavého nadšenca horológie Petra Kožára a dizajnéra Miloša Jakubca. Hoci ani jeden z nich nie je hodinárom, cez svoje podnikateľské snahy si postupne vybudovali blízky vzťah k jemnej mechanike.

Peter Kožár sa ešte počas vysokej školy venoval internetovému predaju lacných hodiniek, ktoré na Slovensko dovážal zo zahraničia. Neskôr si založil firmu, ktorá sa stala výhradným dovozcom americkej značky hodiniek do celej Európy. Keď potom, kde inde ako na hodinárskom diskusnom fóre, spoznal šikovného dizajnéra Miloša Jakubca, so založením vlastnej značky viac neváhal. Do hodiniek Biatec pretavil svoju vášeň k mechanike, ktorá ho fascinuje oveľa viac ako quartzový pohon.

Prečo práve Biatec?

Biatec je označenie starých keltských mincí razených na území dnešnej Bratislavy v 1. st. p. n. l. Súčasne je to pravdepodobne aj meno panovníka, ktorý bol na týchto minciach vyobrazený. Pre zakladateľov spoločnosti Biatec je názov značky odkazom na ich národné dedičstvo a na vlastnú národnú hrdosť.

Rovnako logo značky Biatec, ktorým je kríž na štíte, je spojením prvkov slovenského štátneho znaku, kresťanského posolstva a keltskej kultúry. Výrobca necháva svoje logo vyobraziť na číselníku v pozícii 12. hodiny, na korunke aj na zadnej časti puzdra hodiniek.

Bližšie o hodinkách Biatec

Hodinky Biatec sú kvalitné mechanické chronometre. Vo svojej výbave majú švajčiarske strojčeky, oceľové puzdrá a kvalitné kožené remienky alebo oceľové náramky. Môžete sa spoľahnúť na automatický náťah, vodotesnosť na úrovni 100 m a odolné zafírové sklíčko. Výnimkou sú potápačské modely s vodotesnosťou na úrovni 300 m.

Dizajnovo možno hodinky Biatec prevažne zaradiť medzi klasické nadčasové modely. Disponujú jednoduchým ciferníkom s arabskými číslicami a výraznou korunkou s logom výrobcu. Dizajn je dotiahnutý do dokonalosti striebornými alebo pozlátenými indexmi a ručičkami. Zadné veko puzdra tvorí priehľadné zafírové sklíčko, pod ktorým je uložená strieborná minca s motívom. Výnimkou sú opäť potápačské hodinky v mohutnejšom športovom vzhľade.

Kolekcie hodiniek Biatec

S výnimkou exkluzívnych limitovaných edícií ponúka výrobca hodinky Biatec v štyroch základných edíciách.

Biatec Corsair

Hodinky inšpirované legendárnou stíhačkou F4U Corsair, ktorá je považovaná za jednu z najlepších amerických stíhačiek všetkých čias. Pilotné hodinky Corsair sú veľmi presné, pohodlné chronometre vybavené švajčiarskym strojčekom Sellita SW200-1 s rezervou chodu 38 hodín. Pod zadným vekom majú striebornú mincu s motívom stíhačky Corsair.

Biatec Majestic

Hodinky primárne inšpirované pôvodnými keltskými mincami Biatec. Jedná sa o elegantné chronometre s koženým remienkom so vzorom aligátora. Samozrejmosťou je aj v tomto prípade automatický švajčiarsky caliber Sellita SW200-1 s rezervou chodu 38 hodín. Hodinky majú pod zadným vekom striebornú pozlátenú mincu s Biatec motívom.

Biatec Marine

Jachtárske hodinky Marine sú inšpirované námornými chronometrami, ktoré sa svojho času používali na určenie polohy lode. Príznačným prvkom sú typické jachtárske farby biela a modrá. Aj tieto pánske hodinky majú vo výbave švajčiarsky automatický strojček Sellita SW200-1. Pod zadným vekom hodiniek je umiestnená minca s motívom námornej kotvy.

Biatec Leviathan

Potápačské hodinky Biatec nesú meno po obrovskom, strašidelnom a nebezpečnom netvorovi z hlbín mora, postrachu všetkých námorníkov. Chronometre Leviathan sú konštruované tak, aby zvládli aj tie najnáročnejšie podmorské podmienky. Zárukou ich odolnosti je špeciálna NanTec Technológia. Výrazným športovým prvkom je jednosmerne otočná luneta. Samozrejmosťou je vodotesnosť na úrovni 300 m a automatický švajčiarsky strojček.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.