Najznámejšie značky cenovo dostupných dámskych hodiniek

Predstavujeme tie najznámejšie značky dámskych hodiniek
Zdieľaj
LinkedIn

Svet hodiniek je komplikovaný a ťažko sa v ňom orientuje. Navyše je ešte vždy primárne zameraný na silnejšie pohlavie, vychádzajúc z predpokladu, že ženy sa o hodinky zaujímajú menej. Nájsť spoľahlivú a kvalitnú značku, ktorá predáva cenovo dostupné dámske hodinky, môže byť preto náročnou výzvou. S ohľadom na to sme sa rozhodli zosumarizovať nasledujúci prehľad. Hodinky týchto značiek možno nemajú punc luxusu, ale nechýba im priaznivá užívateľská kvalita a štýl.

Obsah článku

Dámske hodinky Michael Kors

Michael Kors je popredná americká módna značka, ktorú založil a vedie slávny návrhár rovnakého mena. Jeho návrhy sa považujú za synonymum vkusu a elegancie. Preslávili ich tváre ako Jennifer Lopez, Heidi Clum či Michelle Obama.

Hoci Michael Kors nepatrí k tradičným hodinárom, jeho módne hodinky sú mimoriadne obľúbené. Za ich výrobu je zodpovedná Fossil Group, ktorá ich poväčšine vybavuje japonskými strojčekmi Miyota. V ponuke nájdete klasické analógové aj inteligentné hodinky. Michael Kors si obzvlášť zakladá na dizajne, ktorý je prepracovaný do posledného detailu a veľmi elegantný. Hodinky z jeho dielne sú väčšinou vyrobené z chirurgickej ocele a vybavené kovovým náramkom vo farbe drahého kovu. Veľmi obľúbená je povrchová úprava v ružovom zlate často v kombinácii so sklenenými kryštálmi lemujúcimi ciferník.

Dámske hodinky Tommy Hilfiger

Dámske hodinky Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger je jednou z najuznávanejších svetových lifestylových značiek. Svoje produkty v klasickom americkom štýle s moderným nádychom prináša na trh už od roku 1985.

Dámske hodinky Tommy Hilfiger sú mimoriadne sofistikované a hodia sa takmer ku každému outfitu. V ponuke nájdete veľmi elegantné modely s povrchovou úpravou drahých kovov, ale aj minimalistickú klasiku s jednofarebným ciferníkom a koženým remienkom. Všetky hodinky Tommy Hilfiger sú navrhované a vyrábané švajčiarskou spoločnosťou Movado, ktorá ich vybavuje japonskými strojčekmi.

Dámske hodinky Daniel Wellington

Hodinárska značka Daniel Wellington má švédske korene a na trhu sa objavuje len od roku 2011. Svet hodiniek však vzala útokom a aj vďaka vynikajúcemu marketingu bola v roku 2017 vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu spoločnosť v Európe. Zákazníci kupujú hodinky Daniel Wellington veľa a radi.

Značka Daniel Wellington je postavená na funkčnom aj dizajnovom minimalizme. Hodinky DW sú jednoduchým ukazovateľom času a akékoľvek komplikácie by ste v nich hľadali márne. Výrobca ich vybavuje japonskými strojčekmi. Dizajn je rovnako jednoduchý a nadčasový ako funkčnosť. Jednofarebné ciferníky zdobí väčšinou len logo značky. Okrem kovových náramkov bývajú dámske hodinky Daniel Wellington vybavené nylonovými alebo textilnými náramkami.

Dámske hodinky Fossil

Dámske hodinky Fossil

Ak spomíname značky dámskych hodiniek, nesmieme zabudnúť na spoločnosť Fossil Watch, ktorá je na trhu od roku 1984. Založili ju bratia Tom a Kosta Katsotisovci v americkom Texase. Hoci dnes nájdete v portfóliu Fossil kabelky, šperky, okuliare a iné doplnky, značka začala podnikať práve vo výrobe hodiniek.

Hodinky Fossil sú považované za veľmi kvalitné a pritom dobre cenovo dostupné. Značka má svoje dizajnérske štúdio vo švajčiarskom Bieli a hodinky vybavuje japonskými strojčekmi. Popri analógových hodinkách už stihla na trh priviesť aj inteligentné modely. Dizajnovo sú dámske hodinky Fossil veľmi rôznorodé. Výrobca stavia na rozmanitosti, ktorou sa snaží osloviť široké publikum žien. V ponuke nájdete elegantné celokovové modely, jednoduchú klasiku, ale aj dizajnovo prepracované hodinky s pútavými aplikáciami.

Dámske hodinky Festina

Hodinárska značka Festina vznikla v roku 1902 vo Švajčiarsku. Následne bolo sídlo spoločnosti presunuté do Španielska, ale výrobné centrum zostalo v hodinárskej veľmoci. Značka Festina sa so svojimi produktmi pravidelne objavuje na zoznamoch najlepších hodiniek, ktoré zostavujú svetoví nadšenci hodinárstva.

Značka Festina ponúka kombináciu vynikajúcej kvality a dostupnej ceny. Svoje hodinky vyrába vo Švajčiarsku a vybavuje ich japonskými strojčekmi. Zo segmentu dámskych hodiniek sú kolekcie Boyfriend a Mademoiselle na pultoch predajní topkou. Dizajnovo sú dámske hodinky Festina veľmi rôznorodé, prevažne v celokovovom prevedení. Prechádzajú od minimalistickej klasiky až po pútavé farby, zložité detaily a farebné ciferníky. Väčšina modelov sa drží v klasickom až elegantnom štýle.

Dámske hodinky Citizen

Citizen je japonský hodinár, ktorý je na trhu už viac než 100 rokov. Spoločnosť bola založená v roku 1918 a v súčasnosti predáva svoje hodinky vo viac ako 130 krajinách sveta. Značka Citizen je známa tým, že si svoje hodinky vyrába interne od jednotlivých komponentov až po konečnú montáž. Z technologického hľadiska je veľmi obľúbená jej inovácia Eco-Drive so solárnym pohonom.

Dámske hodinky Citizen sú známe kombináciou špičkovej kvality, prepracovaného dizajnu a inovatívnych technológií. Výrobca ich vybavuje strojčekmi z vlastnej dielne väčšinou so solárnym pohonom. Väčšina modelov je v klasickom až elegantnom dizajne, ale nájdu sa aj športové hodinky pre dámy s veľmi dobrým funkčným vybavením.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.