Najznámejšie edície Seiko: Hodinky od majstra inovácií

Pozreli sme sa na tie najznámejšie edície od značky Seiko
Zdieľaj
LinkedIn

Za označením Seiko sa ukrýva japonský hodinár, ktorý má na konte nezvyčajne bohaté portfólio prvenstiev a inovácií. Jedna z najstarších hodinárskych značiek na aktuálnom trhu sa môže pochváliť prvými quartzovými hodinkami, prvými digitálnymi aj analógovými quartzovými hodinkami s chronografom či prvým potápačským chronometrom v titánovom a keramickom puzdre. Dnes sa ale bližšie pozrieme na súčasnosť hodiniek tejto mimoriadne obľúbenej značky. Predstavíme si najpopulárnejšie edície Seiko, do ktorých výrobca aj v 21. storočí premieta svoju snahu o dokonalosť a viac než 140-ročnú hodinársku tradíciu.

Obsah článku

Súčasnosť spoločnosti Seiko

Seiko Group Corporation, všeobecne známa ako Seiko, je popri značke Rolex jedinou hodinárskou spoločnosťou, ktorá si všetky komponenty hodiniek navrhuje a vyrába sama. Vo vlastnej réžii si kvalitné hodinky aj zostavuje, upravuje, kontroluje a odosiela. Používa vlastné quartzové, kinetické, solárne a mechanické strojčeky. Svoje súčasné produkty ponúka v 7 veľkých edíciách:

 • Seiko Prospex
 • Seiko Presage
 • Seiko Astron
 • King Seiko
 • Seiko 5 Sports
 • Seiko Coutura
 • Seiko Diamond Collection

Najpopulárnejšie edície Seiko

Japonská značka Seiko má na aktuálnom trhu množstvo produktov, medzi ktorými okrem náramkových hodiniek nájdete napríklad aj elektronické metronómy a ladiace zariadenia. My sa však dnes lupou pozrieme na užívateľsky najpopulárnejšie edície Seiko aktuálneho trhu.

Edíciu hodiniek Seiko Prospex uznávajú najmä outdooroví nadšenci

Seiko Prospex

Edícia Seiko Prospex je určená milovníkom športu a dobrodružstva vo vode, na oblohe aj na súši. Športové hodinky z tejto kolekcie sú vysoko odolné, spoľahlivé a bezpečné, čo ich predurčuje aj pre profesionálov prekonávajúcich limity. Popri kvalitných potápačských a outdoorových chronometroch nájdete medzi nimi aj hodinky pre milovníkov mestského života. Teda kúsky inšpirované potápačskými hodinkami Seiko zo 70. rokov alebo sériu hodiniek inšpirovanú speedtimerom z roku 1969. Seiko vybavuje modely Prospex mechanickými strojčekmi Caliber 8L35 alebo Chronograph Caliber 8R.

Seiko Presage

Presage predstavuje spojenie japonského estetického cítenia s tradičným remeslom a mechanickou hodinárskou zručnosťou. Hodinky Seiko tejto kolekcie charakterizuje prepracovaný dizajn, špičková kvalita a dlhotrvajúci výkon. Výrobca ich vybavuje mechanickými a automatickými strojčekmi kaliber 4R a 6R s technológiou Spring Drive, zabezpečujúcou vysokú presnosť. Poznávacím znakom edície Seiko Presage sú elegantné smaltované ciferníky prekryté zakriveným zafírovým sklíčkom zaručujúcim dokonalú čitateľnosť bez optických deformácií. Prevažná väčšina hodiniek z tejto kolekcie je vybavená koženým remienkom alebo oceľovým náramkom, ktoré im dodávajú klasický, miestami aj tak trochu vintage vzhľad.

Edícia Seiko 5 patrí k tým najpopulárnejším

Seiko 5 Sports

Edícia Seiko 5 Sports bola uvedená na trh ešte v 60. rokoch minulého storočia. Priazeň milovníkov mechanických hodiniek si získala takmer okamžite. Vďačila za ňu kombinácii vysokej spoľahlivosti, odolnosti a výkonu. Aktuálna ponuka Seiko 5 Sports nadviazala na túto dobrú hodinársku tradíciu a predstavila ju v novom dizajnovom šate. Obľúbená edícia je teraz venovaná mladšej generácii a najmä tým, ktorí hľadajú prvé „poriadne“ hodinky. Už samotná idea naznačuje kombináciu hodinárskej kvality a cenovej dostupnosti. Aby sme sa na hodinky Seiko 5 Sports pozreli bližšie, potrebujeme si rozobrať 5-ku v názve. Zďaleka nejde o náhodu. Číslica 5 garantuje päť parametrov, ktoré spĺňajú každé hodinky tejto edície Seiko:

 • Automatický pohon
 • Zobrazenie dňa a dátumu
 • Prijateľná vodeodolnosť
 • Korunka v polohe štvrtej hodiny
 • Odolné puzdro a náramok

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.