Hodinky Bering: Minimalizmus inšpirovaný arktickou krásou

Hodinky Bering hrdo odkazujú na svoj slávny pôvod
Zdieľaj
LinkedIn

Prienik minimalistického dánskeho dizajnu s maximálnou odolnosťou. Nadčasové hodinky Bering si za 15 rokov svojej existencie získali mimoriadnu zákaznícku priazeň. Vďačia za ňu módnemu elegantnému dizajnu s prepracovanými detailmi, prvotriednym materiálom a priaznivým cenám. Ak aj vy hľadáte kvalitné a dobre vyzerajúce hodinky, ktoré nezruinujú váš rozpočet, zaostrite s nami na značku Bering.

Obsah článku

Zaujímavý príbeh značky Bering

Možno povedať, že príbeh mladej dánskej značky má dva začiatky. Tým prvým je rok 1728. Práve vtedy sa dánsky moreplavec v ruských službách, Vitus Bering, vybral na svoj riskantný prieskum Severného ľadového oceána. Okrem toho, že sa mu podarilo objaviť a popísať dovtedy nepoznané časti Arktídy, ako prvý preplával Beringov prieliv, ktorý dodnes nesie jeho meno. A jeho meno nesú aj hodinky Bering. Prečo?

Pamätník venovaný Vitusovi Beringovi
Zdroj: Wikipedia

Zrod značky Bering

Presne 280 rokov po Beringovi pristál na ľadovom povrchu Arktídy ďalší dánsky dobrodruh Rene Kaerskov. Očarený čistotou a jednoduchosťou nekonečného bieleho priestoru sa vrátil do Dánska s novou obchodnou víziou: vyrábať kvalitné hodinky, ktoré by boli tak krásne ako samotná ľadová Arktída. Spolu so svojimi obchodnými partnermi založil v roku 2008 novú hodinársku značku. Do jej filozofickej a dizajnovej koncepcie zapadlo meno Bering priam dokonale.

Aké sú hodinky Bering?

Dánsku značku Bering možno zaradiť k luxusnejším módnym hodinárskym spoločnostiam. Hlavným podpisom výrobcu je jednoduchý a pritom jedinečný a neprehliadnuteľný dizajn. Ten ide ruka v ruke s kvalitou postavenou na špičkových materiáloch a precíznom spracovaní.

Dizajnová koncepcia hodiniek Bering

Kľúčovou vlastnosťou hodiniek Bering  je ich minimalistický nadčasový dizajn. Nekomplikované jednofarebné ciferníky bývajú väčšinou vybavené len jednoduchým číselníkom alebo bodovými indexmi a podpisom výrobcu. Vybrané kúsky sa môžu pochváliť ultratenkými puzdrami, ktorých hrúbka nepresahuje 5,5 alebo 6 mm. Niektoré dámske hodinky Bering vynikajú čistým ciferníkom bez indexov. Nájdu sa aj modely s elegantným zdobením, v rámci ktorého sú mimoriadne obľúbené kryštály Swarovski alebo zirkóny.

Spomedzi farieb dominujú základné a prírodné tóny ako modrá, zelená, biela či čierna. Pánske hodinky Bering môžu byť o niečo komplikovanejšie. V ponuke sú aj modely s viacerými subciferníkm či s otočnou lunetou, ktoré si ale vždy zachovávajú elegantný minimalistický dizajn. Väčšina hodiniek má vo výbave oceľový náramok, ale nájdu sa aj modely s klasickými koženými remienkami. Mimoriadne obľúbený je elegantný oceľový milánsky ťah.

Hodinky Bering 14539-363

Technické parametre hodiniek Bering

Bering kladie vysoký dôraz na výber prvotriednych materiálov. Využíva nehrdzavejúcu chirurgickú oceľ, titán aj keramiku. Svoje ciferníky prekrýva zafírovými sklíčkami. Hodinky Bering sa tak môžu pochváliť vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. Väčšina hodiniek v katalógoch značky je poháňaná quartzovým strojčekom Miyota, no v ponuke sú aj solárne hodinky Bering vybavené strojčekom Seiko.

Vodotesnosť sa pohybuje na úrovni 30, 50 alebo 100 m, čo je v prípade elegantných a módnych hodiniek viac než dostačujúce. Ručičky a indexy bývajú vybavené luminiscenciou. Hodinky Bering sú funkčne jednoduché – najčastejšou výbavou je zobrazenie dátumu, prípadne dňa v týždni.

Kde sú hodinky Bering vyrábané?

Značka Bering má svoje sídlo v Dánsku, konkrétne v prístavnom meste Abenra. Svoje hodinky si necháva vyrobiť v Číne a vybavuje ich japonskými strojčekmi.

Koľko stoja hodinky Bering?

Hodinky Bering patria k cenovo dostupnejším. Tie najlacnejšie dámske modely kúpite už od 100 – 120 EUR, pričom ceny v katalógoch dosahujú svoje maximum na úrovni približne 300 EUR.

Aký je štýl hodiniek Bering?

Hodinky Bering sa radia do kategórie módnych a elegantných. Využijete ich na bežné denné nosenie do práce aj na formálne či spoločenské udalosti. Dobre si rozumejú s ležérnejšími outfitmi a vyniknú aj v kombinácii s košeľou či sakom.

Ďalšie produkty z katalógu značky Bering

Hoci hodinky sú v stredobode pozornosti výrobcu, v jeho katalógoch nájdete aj vkusné oceľové šperky za veľmi priaznivé ceny. Charakterizuje ich dánsky minimalistický dizajn zahŕňajúci jasné línie a široké možnosti kombinovania. Dámske kolekcie obsahujú prstene, náramky a koráliky a minimalistické napichovacie alebo kruhové náušnice. V ponuke pánskych šperkov nájdete prstene a náramky. Šperky a hodinky Bering sa navzájom veľmi ľahko kombinujú a vkusne dopĺňajú.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.