Hodinky Richard Mille

Luxusné švajčiarske hodinky Richard Mille
Zdieľaj
LinkedIn

Malé technologické zázraky vyrábané s veľkou v precíznosťou a v obmedzených množstvách. Hodinky Richard Mille sú na trhu len niekoľko desaťročí, ale luxusný hodinársky svet berú doslova útokom. Vďaka svojej remeselnej zručnosti, vynaliezavosti a dizajnovej svojráznosti sa značka Richard Mille zaradila k samej špičke hodinárskej elity. A aj keď sú jej hodinky už na pohľad pôsobivé, často je najfascinujúcejšia práve ich cena. V čom ešte vynikajú hodinky RM a prečo sú také drahé?

Obsah článku

Krátka história značky Richard Mille

Príbeh značky, ktorá svojimi hodinkami prekračuje hranice luxusu, patrí k tým kratším. Švajčiarska spoločnosť Richard Mille, pomenovaná po svojom zakladateľovi, vznikla v roku 1999 v Les Breuleux v kantóne Jura. Richard Mille však nebol v hodinárskom svete žiadnym nováčikom a založením vlastnej značky len nadviazal na uznávanú hodinársku kariéru. Pôsobil v spoločnosti Finhor a neskôr riadil celú prevádzku v Matre.

Prvé hodinky Richard Mille

Značke Richard Mille trvalo dva roky, kým vyšla na trh so svojimi inauguračnými hodinkami. Bol nimi tourbillonový model RM 001, ktorý spoľahlivo prelomil tradičný dizajn špičkových hodiniek. Išlo o pretekárske hodinky, ktoré vyšli v obmedzenom počte 17 kusov. Okrem svojej technickej prepracovanosti a unikátneho dizajnu vyrazili hodinárskemu svetu dych aj neuveriteľnou cenou, 135 000 EUR. Richard Mille sa tak neuveriteľne rýchlo zaradil k švajčiarskej hodinárskej elite reprezentovanej takými slávnymi značkami ako Rolex či Patek Phillipe.

Hodinky Richard Mille patria k tým najluxusnejším na svete
Zdroj: https://www.montredo.com/richard-mille-watches/

Úspechy značky Richard Mille

Od roku 2001 priviedol Richard Mille na trh desiatky kolekcií pánskych hodiniek a možno povedať, že všetky modely boli vyrobené tak, aby doplnili pôsobivý katalóg značky. Hodinky RM 003 uchvátili svet svojou funkciou dvoch časových pásiem, modely RM 004 prekvapili jedinečným dvojdielnym chronografom a kolekcia RM 022 vynikala titánovou doskou priamo z dielne NASA. Popri inovatívnych technológiách a materiáloch fascinuje Richard Mille svet aj cenami svojich hodiniek. K rekordmanom patrí model RM 52-01 Skull Edition z roku 2020 s maloobchodnou cenou 2,65 milióna EUR.

Jedným z úspechov značky, ktorý sa bezpochyby podpisuje aj pod pôvab jej hodiniek, je vysoká podpora celebrít. Richard Mille má mnoho slávnych ambasádorov ako Felipe Massa, Fernando Alonso, Pharrell Williams či Roberto Mancini. Značka sa tiež preslávila sponzorstvom mnohých športovcov od pilotov F1 až po španielskeho tenistu Rafaela Nadala.

Viac o hodinkách Richard Mille

Riachrd Mille sa v súčasnosti môže pochváliť najdrahšími hodinkami na svete. Ak si aj vy kladiete otázku, prečo si môže za svoje modely pýtať šesť až sedemciferné sumy, máme pre vás odpovede.

Dizajn hodiniek Richard Mille

Keď budete mať niekedy v živote to šťastie vidieť hodinky Richard Mille naživo, zaručene ich spoznáte. Vynikajú originálnym, svojským dizajnom, nesúcim prvky pretekárskeho monopostu F1 a futuristickej časomiery. Ich vzhľad je výrazný a odvážny.

Všetky hodinky sú navyše vyrobené tak, aby zaručovali maximálne pohodlie pri nosení. Sú ľahké a ergonomicky tvarované. Vynikajú ikonickým sendvičovým puzdrom, ktoré svojím zakrivením kopíruje tvar zápästia. Pozostáva z troch dosiek – predného a zadného rámu a strednej časti, pričom každý z týchto komponentov je rovnako zaoblený. Výroba je kvôli tomu mimoriadne náročná. Všetky zakrivené plochy do seba dokonale zapadajú, aby sa úplne zabránilo vstupu vlhkosti a prachu. Ciferníky hodiniek Richard Mille sú tvorené zložitými vrstvami zafírových kryštálov a ďalších prvkov, čo zabezpečuje optimálnu čitateľnosť.

Moderné materiály

Richard Mille využíva pre svoje hodinky špičkové materiály, ktoré sú v hodinárstve novinkou. Ide o ozajstné hi-tech avantgardné kovy ako karbónové nanorúrky tvrdené keramikou, zlato tavené uhlíkom a kremeňom či nitrid kremíka. Inšpiráciu čerpá v autách F1, v letectve aj v pretekárskych jachtách. Vďaka nim sú hodinky RM extrémne ľahké, vážia v priemere len 40 g. Vyznačujú sa tiež mimoriadnou odolnosťou a dlhou životnosťou.

Komplikované strojčeky

Strojčeky hodiniek Richard Mille sú vyrobené zo špeciálnej zliatiny, ktorá pozostáva z 90 % titánu, 6 % hliníka a 4 % vandánu. Takýto materiál je veľmi ojedinelý a v hodinárskom priemysle priam nevídaný. Jednotlivé komponenty hodiniek sú ručne leštené a skladané. Výsledkom je technicky dokonalý mechanický strojček, ktorého pohyb je radosť sledovať. Sám Richard Mille je zástancom myšlienky, že moderní hodinári chcú vidieť strojček. Väčšina jeho modelov preto necháva svetu nahliadnuť na umelecké dielo, vďaka ktorému tikajú s vysokou spoľahlivosťou a presnosťou.

Exkluzivita hodiniek Richard Mille

Hodinky Richard Mille sa dostávajú na trh v obmedzených množstvách. Značka si udržiava výnimočnosť aj tým, že ročne vyrobí menej ako 5 000 hodiniek. Dopyt tak neustále prevyšuje ponuku čo udržiava vysokú hodnotu aj doposiaľ vyrobených a predaných modelov. Švajčiarske hodinky Richard Mille sa tak stali akýmsi symbolom statusu a vyjadrením bohatstva.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.