Najlepšie cenovo dostupné značky hodiniek: Kvalitné hodinky, ktoré si môžete dovoliť

Tieto značky patria k tým najlepším cenovo dostupným výrobcom hodiniek
Zdieľaj
LinkedIn

Nemusíte jazdiť na Porche, aby ste sa na ceste cítili bezpečne. Rovnako tak nemusíte investovať do „Rolex­iek“, aby ste si mohli na zápästie zapnúť kvalitné hodinky. Len zlomok populácie si môže dovoliť do hodiniek investovať desaťtisíce eur. Bežný používateľ dnes hľadá cenovo dostupné hodinky s dobrou návratnosťou investície. Medzi kľúčové kvality patrí dobrá funkčnosť, vysoká odolnosť idúca ruka v ruke s dlhou životnosťou a samozrejme vkusný dizajn. Ktoré sú najlepšie značky hodiniek z pohľadu efektivity pre bežného používateľa? Prinášame vám stručný prehľad.

Obsah článku

Cenovo dostupné hodinky švajčiarskej výroby

Švajčiarske hodinárstvo možno označiť aj ako umenie postavené na tradícii. Popri luxusných značkách ako je Rolex, Patek Philippe či TAG Heuer sa nájdu aj švajčiarski hodinári ponúkajúci cenovo dostupné hodinky vynikajúcej kvality.

Alpina

Švajčiarska spoločnosť Alpina vyrába hodinky od roku 1883. Na súčasnom trhu je známa ako priekopník moderných športových hodiniek  a ponúka široké spektrum antimagnetických, nárazuvzdorných a vodeodolných chronometrov. Dobré meno si Alpina vybudovala na svojich inováciách a prístupe, ktorý si ctí kvalitu. Všetky návrhy si výrobca produkuje interne. Jeho hodinky vynikajú dobrou konštrukčnou kvalitou a vynikajúcou úrovňou spracovania a presnosti.

Ak hovoríme o cenovo dostupných hodinkách, modely Alpina patria v tejto kategórii k tým vyššie hodnoteným. Ceny v katalógu tejto značky sa začínajú na hodnote približne 1 000 eur.

Značka Tissot patrí k tomu najlepšiemu, čo trh s cenovo dostupnými hodinkami ponúka

Tissot

Švajčiarska kvalita, dlhá história a dobrá cenová dostupnosť. Značka Tissot je na trhu od roku 1853. Hodinky Tissot sa radia k cenovo dostupným luxusným časomieram. O kvalite ich remeselného spracovania rozhodne nemusíte mať pochybnosti. Značka patrí do skupiny Swatch spolu s ďalšími spoločnosťami ako Omega, Hamilton či Mido. Tissot si pripísal na konto aj viacero inovácií vo svete hodinárstva. Za všetky spomeňme napríklad prvé antimagnetické, kamenné či drevené hodiny.

Cenovo dostupné hodinky Tissot kúpite už od 300 – 400 eur. Ceny v katalógoch sa najčastejšie pohybujú na úrovni 500 – 600 eur, ale nájdu sa aj modely, ktorých cena atakuje štvorciferné sumy.

Cenovo dostupné hodinky japonskej výroby

Japonci sú známi kvalitou, technickou prepracovanosťou, inováciami a vysokou efektivitou. Také sú aj ich hodinky. Predstavujeme vám najlepšie značky hodiniek japonského pôvodu.

Seiko

Hovorí sa, že Seiko ponúka vibrácie Rolex za zlomok ceny. Jedna z najpredávanejších hodinárskych značiek sveta má svoje korene v Japonsku a siahajú až do roku 1881. V portfóliu Seiko nájdete celý rad štýlov a mnohé modely s podobnými črtami ako hodinky švajčiarskeho giganta, ale s menej formálnym vzhľadom. Výrobca si tiež skladá vlastné quartz strojčeky, s ktorými mimochodom prišiel na trh práve on.

Hoci bola spoločnosť Seiko predovšetkým výrobcom dostupných hodiniek, v súčasnosti ponúka aj spektrum modelov v rastúcich cenových reláciách. Či už za hodinky Seiko zaplatíte 100 alebo 500 eur, môžete si byť istí, že urobíte jednu z najlepších investícií na súčasnom hodinárskom trhu.

Casio je stálica na poli kvalitných a cenovo dostupných hodiniek

Casio

Japonská spoločnosť Casio má v hodinárskom svete podobné postavenie ako Škoda na našom automobilovom trhu. Netreba ju obzvlášť predstavovať a prináša veľmi rozumnú kvalitu v priaznivej cene. V ponuke nájdete primárne digitálne a quartzové hodinky. V katalógu Casio sa objavuje všetko od outdoorových modelov až po spoločenské či retro hodinky.

Ak hľadáte naozaj priateľské ceny, Casio je jednou z najlepších značiek, aké si môžete na súčasnom trhu vybrať. Nakúpite už za menej ako 100 eur. Pritom sa môžete spoľahnúť, že výrobca drží nízke ceny bez obetovania kvality.

Citizen

Hodinky Citizen majú povesť najpresnejších hodiniek na trhu. Japonská značka bola založená v roku 1930 japonskými a švajčiarskymi investormi. V súčasnosti je uznávaná pre viacero inovácií. Pripisuje si prvé viacpásmové atómové hodinky aj vynález mechanizmus solárneho pohonu. Hodinky Citizen predstavujú kombináciu rozumnej ceny, vysokej odolnosti a dobrého výkonu.

Hoci sa Citizen radí medzi najlepšie značky na trhu, zachováva si výbornú cenovú dostupnosť. Kvalitné hodinky nájdete v jej katalógoch už od 200 eur.

G-Shock

Hoci hodinky G-Shock pochádzajú z dielne Casio, vďaka svojej popularite si zaslúžia mimoriadnu pozornosť aj v našom prehľade. Ak ste outdoorový typ, iste ste už tejto značke počuli. Odolnosť je synonymom hodiniek G-Shok. Jednotlivé modely spoľahlivo odolávajú nárazom, vode, drsným až extrémnym poveternostným podmienkam. Vďaka svojej robustnej štruktúre si dokonca vyslúžili atribút „nerozbitné hodinky“.

V ponuke G-Shock nájdete digitálne aj analógové modely, ktoré spoľahlivo rozpoznáte vďaka ich špecifickému dizajnu. Ceny v katalógoch sa začínajú už na úrovni 100 eur. Už v základnej výbave sa pritom môžete spoľahnúť na špičkovú odolnosť, ktorá je filozofiou značky.

Cenovo dostupné hodinky americkej výroby

Amerika to je rozmanitosť, kreativita a zmysel pre módu. Jedinečnosť hodiniek spoza veľkej mláky spočíva v ich dizajnovom prepracovaní. Hodinárske značky, ktoré vám predstavíme si popri vkuse zachovávajú aj prijateľnú úroveň hodinárskej kvality.

Timex

Čo majú spoločné Mickey Mouse, Snoopy a Bill Clinton? Správne! Hodinky Timex. Rozmanitosť je jednou z hlavných charakteristík tejto americkej značky, ktorej počiatky siahajú do roku 1854.V súčasnosti je Timex jednou z najväčších svetových hodinárskych spoločností a z jej portfólia si vyberie naozaj každý. K dispozícii sú digitálne, quartzové aj automatické chronometre v rozmanitých dizajnových prevedeniach.

Ak hľadáte kombináciu funkčnosti, estetiky a výhodnej ceny, vyberte si cenovo dostupné hodinky Timex. Cenovky v katalógoch sa začínajú na dvojciferných sumách.

Módna značka Fossil vyrába cenovo dostupné fashion hodinky

Fossil

Americká značka Fossil uzrela svetlo trhu v roku 1984. V jej hodinkách sa prelína klasická až retro móda so štedrou dávkou inovácie. Jednotlivé modely sú výrazné, štýlové a cenovo dostupné. Značka si zakladá na udržateľnosti a snaží sa eliminovať svoj vplyv na životné prostredie. Nositelia, ktorým záleží na planéte a chcú vyzerať a cítiť sa skvelo, siahajú práve po cenovo dostupných hodinkách Fossil.

Ceny v katalógoch inšpiratívnej americkej značky začínajú už na úrovni 130 – 150 eur. Celkovo hodinky Fossil málokedy prekračujú hranicu 200 eur.

Calvin Klein

Hoci ide o hodinky americkej módnej značky, hrdo nesú odznak swiss made. Calvin Klein je súčasťou skupiny Swatch Group a svoje hodinky vybavuje kvalitnými švajčiarskymi strojčekmi. Jednotlivé modely vynikajú elegantným štýlom a vysokokvalitným dizajnom. Ak máte záujem o hodinky s nádychom luxusu za veľmi priaznivú cenu, siahnite po značke Calvin Klein.

Ceny v katalógoch väčšinou prekračujú sumu 200 eur, ale na tejto úrovni sa drží väčšina modelov. Výrobca sa primárne orientuje na quartz hodinky, ktorých dizajn je ozajstnou pastvou pre oči.

Tommy Hilfiger

V módnom priemysle roky uznávané meno si našlo svoje miesto aj vo svete hodinárstva. Americká značka Tommy Hilfiger sa môže pochváliť špičkovými hodinkami, ktoré sú kvalitné a pritom neuveriteľne vkusné. V jej portfóliu nájdete športové, klasické aj chronografové hodinky s nadrozmernými ciferníkmi. Ak hľadáte cool hodinky, ktoré si porozumejú s vašimi outfitmi a strojčekom sa príliš nezaoberáte, zvoľte práve Tommy Hilfiger.

Cenovo dostupné hodinky Tommy Hilfiger bývajú väčšinou označené cenovkami s trojcifernou sumou, ale gro z nich sa drží pod úrovňou 200 eur.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.