Hodinky Lacoste: Nadčasový dizajn inšpirovaný športom

Hodinky Lacoste sú pojmom medzi módnymi hodinkami
Zdieľaj
LinkedIn

Na kurte mu hovorili „Krokodíl“. Vo svete módy sa úspešný francúzsky tenista René Lacoste preslávil najmä ako tvorca populárnej pánskej polokošele s logom aligátora. Môže ale úspešná lifestylová spoločnosť ponúknuť kvalitné hodinky? V tomto článku sa bližšie pozrieme na značku Lacoste a na príbeh, ktorý je za ikonickým logom aligátora. Posvietime si na hodinky Lacoste z pohľadu histórie, dizajnu aj technickej úrovne.

Obsah článku

Z kurtu do butikov: Príbeh značky Lacoste

Pod značkou Lacoste sa ukrýva francúzska spoločnosť, ktorú v roku 1933 založil tenista René Lacoste v spolupráci s podnikateľom André Gillierom. Ponúka športové oblečenie, obuv, okuliare, doplnky, parfumy a hodinky. Poznávacím znamením značky je ikonické logo aligátora.

Ako sa zrodil aligátor

René Lacoste bol mimoriadne úspešný francúzsky tenista, ktorý v 20. a 30. rokoch minulého storočia vyhral 7 grandslamových titulov. Jeho láska k tenisu ho priviedla aj k vynálezu stroja na výrobu tenisových loptičiek a prvej oceľovej tenisovej rakety. Svojím prístupom k tenisu a schopnosťou vysporiadať sa so súpermi si Lacoste vyslúžil prezývku „Krokodíl“.

O jej zrode koluje viacero príbehov. Ten najdôveryhodnejší hovorí o tom, ako sa Lacoste počas svojho výletu do Bostonu stavil s kapitánom tímu o kufor z aligátorej kože, že svoj zápas vyhrá. Tým si vyslúžil prezývku „Aligátor“. Francúzski fanúšikovia ho neskôr premenovali na „Krokodíla“. Lacoste bol pravdepodobne jediný muž na svete, ktorý z prezývky vytvoril jednu z najúspešnejších značiek na trhu.

Veľký debut vo svete módy

Lacoste vstúpil do sveta módy po boku André Gilliera, majiteľa a prezidenta najväčšej francúzskej firmy na výrobu pletého tovaru. Začali s výrobou revolučného tenisového trička s golierom a logom aligátora vyšitým na hrudi. Navrhol ho sám René Lacoste, ktorý ho tiež nosil na tenisových kurtoch.

Portfólium Lacoste sa rozširuje

Počas 50. rokov minulého storočia sa oblečenie Lacoste začalo vyvážať do celého sveta. O 10 rokov neskôr prišla na scénu prvá toaletná voda Lacoste a o ďalšiu desaťročnicu to bol rad slnečných okuliarov a kožená kolekcia, ktorá zahŕňala opasky, kabelky a športové tašky. Obľúbené tenisky Lacoste uzreli svetlo trhu až 90. rokoch a krátko na to predstavila značka na veľtrhu v Bazileji aj svoj prvý rad hodiniek z produkcie švajčiarskej firmy Roventa – Henex.

Značka Lacoste sa preslávila najmä vďaka tenisu

Hodinky Lacoste

Rok 2006 sa niesol v znamení licenčnej zmluvy na výrobu a distribúciu hodiniek s Movado Group. Prvá kolekcia hodiniek Lacoste z produkcie Movado uzrela svetlo trhu v roku 2007. Odvtedy sa chronometre s logom aligátora objavili na pultoch v mnohých dizajnoch od esteticky jemných cez športové až po honosné a provokatívne. Predávajú sa vo viac ako 60 krajinách sveta a za ich najväčšiu prednosť sa považuje mimoriadne atraktívny vzhľad. Poznávacím znamením hodiniek Lacoste je okrem známeho loga značky aj vyvážený pomer kvality a ceny.

Dizajn hodiniek Lacoste

Značka ponúka svoje hodinky v športovom aj klasickom dizajne. Na trhu nájdete jednoduché minimalistické, elegantné kúsky, ale aj hravé a nápadité modely v pestrých farebných prevedeniach. Pánske hodinky Lacoste sa objavujú s klasickým koženým aj silikónovým remienkom alebo s oceľovým náramkom. Ciferníky sú väčšinou jednofarebné, vždy označené logom značky, v niektorých prípadoch vybavené subciferníkmi. Dámske hodinky Lacoste sú v ponuke prevažne v elegantnom prevedení s koženými remienkami – často vo vkusných farebných variáciách alebo s kovovými náramkami. Výrobca ponúka aj moderné unisex a detské hodinky Lacoste v hravých farebných prevedeniach – väčšinou so silikónovým remienkom.

Technická úroveň hodiniek Lacoste

Hodinky Lacoste sú navrhované a skladané vo Francúzsku na základe licencie s Movado Group. Väčšina z nich je vybavená quartz strojčekom, pravdepodobne japonského alebo švajčiarskeho pôvodu (výrobca informácie o pohone neposkytuje). V ponuke sú lacnejšie modely s plastovým puzdrom aj odolnejšie hodinky s pevným oceľovým puzdrom. Ide o presnú časomieru, ktorú môžeme zaradiť medzi vcelku kvalitné módne hodinky. Funkčné vybavenie býva rozmanité od dátumového okienka cez stopky a budík až po výškomer u rýdzo športových modelov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.