Hodinky Wenger: Švajčiarska kvalita za dostupnú cenu

Kvalitné švajčiarske hodinky - Wenger
Zdieľaj
LinkedIn

Hoci história značky Wenger dávno prekročila storočnicu, nie vždy bola prepojená s výrobou kvalitných švajčiarskych hodiniek. Nože z portfólia výrobcu označené štátnym znakom Švajčiarska sú na trhu o niekoľko desaťročí dlhšie a tešia sa mimoriadnej popularite. Aj keď hodinky Wenger sú relatívne novým produktom, kvalitou nijako nezaostávajú. Sú neuveriteľne funkčné, pričom niektoré sú navrhnuté tak, aby boli aj elegantné a módne. Teraz vám ich predstavíme bližšie.

Obsah článku

Z histórie značky Wenger

Príbeh značky Wenger sa začal písať už v roku 1893 v údolí Delémont, vo švajčiarskom kantóne Jura. Prvý švajčiarsky nôž z dielne výrobcu však prišiel na trh už o tri roky skôr. Krátko po svojom oficiálnom debute získala spoločnosť Wenger kontrakt so švajčiarskou armádou, ktorým sa začala výroba noža dnes známeho ako Swiss Army Knife.

V nasledujúcich rokoch spoločnosť ďalej prosperovala, pričom jej úspech stál hlavne na vášni pre kvalitu, presnosť a špičkové remeselné spracovanie. Tieto atribúty položili tiež vynikajúce predpoklady pre budúcu výrobu hodiniek.

Od nožov ku kvalitným švajčiarskym hodinkám

Hodinky Wenger sa objavili na trhu až v roku 1997. Podobne ako nože boli navrhnuté tak, aby mali multifunkčné využitie. Vďaka tomu si rýchlo získali priazeň dobrodruhov, športovcov a milovníkov prírody. Netrvalo dlho a Wenger si uvedomil, že môže osloviť oveľa širšiu zákaznícku základňu. Do svojho portfólia teda pridal módne a elegantné hodinky. Napriek tomu, že značka má v hodinárskom priemysle len niečo vyše 20-ročné skúsenosti, predstavuje jedného z hlavných hráčov švajčiarskeho hodinárstva.

Pánske hodinky Wenger

Aké sú hodinky Wenger

V histórii značky Wenger je hlboko zakorenený zmysel pre praktickú funkčnosť. Môžete sa preto spoľahnúť, že hodinky z portfólia tohto výrobcu budú robustné, odolné, praktické a multifunkčné.

Technická špecifikácia hodiniek Wenger

Aby mohli byť označené ako „Swiss made“, minimálne 50 % komponentov musí pochádzať zo švajčiarskej hodinárskej výroby a hodinky musia byť vyrábané na domácej pôde. Wenger tieto predpoklady spĺňa. Kvôli zachovaniu dobrej cenovej dostupnosti však niektoré komponenty dováža. Dámske a pánske hodinky Wenger sú vybavené švajčiarskymi strojčekmi, ktoré sú zárukou presného a spoľahlivého merania času. Výrobca si vyberá materiály s vysokou odolnosťou voči poškriabaniu. Používa nehrdzavejúcu oceľ s PVD povrchovou úpravou a tvrdené minerálne alebo zafírové sklíčko.

Dizajn hodiniek Wenger

Výrobca má vo svojej ponuke pánske aj dámske hodinky Wenger. V jeho kolekciách nájdete dizajnovú rôznorodosť začínajúcu pri masívnejších športových modeloch a chronografoch vyrobených pre aktívny životný štýl a končiacu pri elegantných hodinkách. Medzi tým nájdete klasické modely aj hodinky v obľúbenom vintage štýle. Všetky, samozrejme, so znakom švačiarskeho kríža na ciferníku.

Obľúbené modely hodiniek Wenger

Ak vás hodinky Wenger zaujali, pozývame vás zoznámiť sa s vybranými modelmi z ponuky značky.

Wenger Avenue

Dámske hodinky Wenger so silikónovým remienkom, ktoré sú stelesnením jednoduchosti a praktickosti. Tmavý ciferník s kontrastným číselníkom a ručičkami zaručuje výbornú čitateľnosť. Hodinky sú vhodné na každodenné nosenie.

Wenger Urban Metropolitan

Hodinky s klasickými dizajnom, ktorý ozvláštňujú dva subciferníky, dátumové okienko medzi 4. a 5. hodinou a výrazné modré detaily. Hodinky sú vybavené chronografom s tromi výraznými korunkami. Poteší kvalitný kožený remienok.

Wenger Seaforce s modrým ciferníkom

Robustné športové hodinky Wenger s náramkom z nehrdzavejúcej ocele a masívnou modrou otočnou lunetou. Modrý ciferník je vybavený dátumovým okienkom. Hodinky sú vodotesné na úrovni 200 m a predstavujú výbornú voľbu pre outdoorové dobrodružstvá.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.