Hodinky v spolupráci s inými značkami? Toto sú najznámejšie kolaborácie!

Spolupráca značky Casio s hudobnou skupinou Gorillaz
Zdieľaj
LinkedIn

V súčasnej dobe je dobre mierená spolupráca silnou devízou nielen pre značku, ale taktiež pre partnera. Jednoducho, prospech pre obe strany. Mnohé náramkové hodinky, ktoré vznikli v spolupráci s celosvetovo známou značkou alebo osobou, patria medzi limitované kusy. Toto sú tie najznámejšie kolaborácie hodiniek so známymi značkami. Chceli by ste niektoré z nich vlastniť?  

Obsah článku

Náramkové hodinky a najznámejšie kolaborácie

So slovom spolupráca sa často stretávame v spojení s nejakou známou osobou. Kolaborácia svetoznámej značky hodiniek však nemusí byť výlučne len s jedným človekom. Špeciálne náramkové hodinky môžu vzniknúť aj v spolupráci so značkou z módneho, zábavného alebo aj automobilového priemyslu. Počuli ste napríklad o spolupráci G-Shock so skupinou Gorillaz či Bvlgari a Steve Aoki?

Hodinky Casio G-Shock x Gorillaz

Kto by nepoznal kvalitné športové hodinky Casio G-Shock? V spolupráci s Gorillaz však vznikli v roku 2018 špeciálne hodinky, ktoré spájajú dva svetové, inovatívne a renomované subjekty. Tieto exkluzívne hodinky boli inšpirované farbami z obalov albumov Gorillaz. Model GW-B5600GZ predstavuje štvorcové digitálne hodinky, ktoré majú Bluetooth, rádiové ovládanie na solárny pohon, LED podsvietenie a čierny ciferník. Na druhej strane, základný model GA-2000GZ predstavuje digitálno-analógové hodinky, ktoré využívajú novú uhlíkovú konštrukciu s možnosťou prepínania pásiem hodiniek.

Zaujímavosť: Celý remienok hodiniek je inšpirovaný obalom prvého albumu Gorillaz.

Náramkové hodinky Audemars Piguet x Marvel

Zaujímavou a zároveň neobvyklou spoluprácou sa môže pochváliť prestížna švajčiarska značka Audemars Piguet, ktorá sa spojila so spoločnosťou Marvel. Z tejto spolupráce vzišli dizajnové náramkové hodinky Audemars Piguet Royal Oak Concept Black Panther Flying Tourbillon, ktoré svojím dizajnom zapadajú do konceptu filmovej postavy Black Panther. Mnohí kritici však považujú tieto hodinky za neestetické – hlavne ak berú do úvahy, že ide o luxusnú švajčiarsku značku.

Hodinky Bvlgari & Steve Aoki

Milovníci hudby si prídu na svoje pri spolupráci Bvlgari so Steve Aoki-m, ktorý patrí medzi svetoznámych DJ-ov. Táto špeciálna edícia hodiniek od Bvlgari prepája sviežosť a nočný život. Náramkové hodinky Bvlgari Aluminium Steve Aoki Special Edition sú venované milovníkom života, optimizmu a pohybu.

Svetoznámy DJ Steve Aoki a hodinky zo spolupráce so značkou Bvlgari
Zdroj: https://www.gq-magazine.co.uk/

Vedeli ste, že v roku 2022 vznikla zaujímavá kolaborácia Bvlgari s Ducati? Táto spolupráca má podobu jedných z najšportovejších a najavantgardnejších hodiniek všetkých čias – Aluminium Chronograph.

Limitované hodinky Patek Philippe x Virgil Abloh

Čo by to bol za zoznam, ak by sme do neho nezaradili značku produkujúcu jedny z všeobecne najdrahších hodiniek? Konkrétne máme na mysli spoluprácu Patek Philippe s Virgil Abloh. Z tejto kolaborácie vzišli len 2 kusy hodiniek. Zatiaľ čo jedny si nechal samotný, vo svete uznávaný, dizajnér Virgil Abloh, druhé si kúpil Drake, ktorý tvorbu Virgil-a veľmi obdivuje.

Kolaborácie hodiniek, ktoré majú zmysel

V mnohých ďalších prípadoch môžeme hovoriť najmä o dizajnových hodinkách, ktoré vzišli zo spolupráce so známou osobou či značkou. Avšak, niektoré pánske a dámske hodinky vznikajú v spolupráci so svetovými značkami, aby pomohli šíriť nejakú myšlienky, vzdali hold významnej osobe či dali priestor kreatívnym tvorcom ukázať, čo sa v nich skrýva.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.