Čo je to krokomer a ako funguje? + Tipy na hodinky s krokomerom

Viete ako funguje krokomer v hodinkách?
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Krokomer patrí k tým funkciám, ktoré nachádzajú v rámci náramkových hodiniek plnohodnotné využitie. K jeho najväčším fanúšikom pochopiteľne patria milovníci turistiky, športu a aktívneho životného štýlu. Užitočné informácie však môže poskytovať prakticky komukoľvek. Aj preto mu venujeme nasledujúce riadky, v ktorých nevynecháme ani tipy na konkrétne hodinky s krokomerom.

Čo je to krokomer?

Vo všeobecnosti predstavuje krokomer zariadenie, ktoré je schopné počítať počet urobených krokov. Ide tak o doplnok, ktorý sa najčastejšie využíva pri rôznych športových aktivitách – napríklad pri turistike. Je však dôležité dodať, že krokomer má svoj význam aj počas všedných dní. Odborníci sa totiž zhodujú na tom, že v rámci zdravého životného štýlu by mal každý človek urobiť za deň aspoň 10 000 krokov. Aj preto sa táto méta často nastavuje v smartfónoch a aplikáciách ako denný cieľ.

Krokomer je dnes štandardnou súčasťou väčšiny smart hodiniek

Ako funguje krokomer?

Krokomer, inak nazývaný aj pedometer, je prispôsobený tak, aby reagoval na hojdavú ľudskú chôdzu. Vo výsledku to znamená, že za každé jedno došliapnutie na nohu dokáže započítať jeden krok.

Zaujímavosťou je, že krokomer nemusí byť vyslovene samostatným zariadením, ktoré si pripnete za opasok či na ruku v podobe náramku. Okrem vyššie zmieňovaných smartfónov býva dnes aj súčasťou mnohých smart hodiniek. Ruka v ruke s funkciou, akou je napríklad meranie srdcovej frekvencie či počítanie spálených kalórií, tak môže byť užitočným športovým asistentom.

Hodinky s krokomerom:

Tipy na náramkové hodinky s krokomerom

Pravdou je, že športové hodinky s krokomerom sa vo väčšine prípadov vyrábajú v unisex prevedeniach. Jednotlivé modely od seba zvyčajne odlišujú maximálne farby. Zatiaľ čo pri dámskych hodinkách s krokomerom dominujú odtiene bielej, zlatej a ružovej, v prípade pánskych kúskov býva najdominantnejšou univerzálna čierna. Po nej však často s obľubou siahajú aj mnohé dámy.

Pánske hodinky s krokomerom

Keď ide o pánske hodinky s krokomerom, vyzdvihli by sme smartwatch Amazfit T-Rex. Vyznačujú sa robustným prevedením v športovom duchu. Okrem krokomeru sú vybavené aj GPS funkciou, meraním tepu a monitoringom spánku. Vďaka tomu ich využijete pri rôznych športových aktivitách.

Na trhu je v súčasnosti veľké množstvo kvalitných hodiniek s krokomerom

Dámske hodinky s krokomerom

Z dámskych smart modelov nás celkom zaujali elegantné hodinky s krokomerom Garmin Fenix 6S PRO Glass v bielom prevedení skombinovanom s ružovozlatou farbou. Podobne ako vyššie zmieňovaný pánsky kúsok, aj tieto hodinky disponujú GPS funkciou a meraním tepu. Sú vhodné na rôzne športové aktivity, z ktorých môžeme spomenúť napríklad behanie. Svoju nositeľku potešia meraním tempa, rýchlosti aj ubehnutej vzdialenosti.

Detské hodinky s krokomerom

Nezabúdame ani na najmenších a vyberáme aj digitálne hodinky s krokomerom pre deti. Zaujali nás najmä Forever IGO PRO JW-200, ktoré dokážu merať tep aj monitorovať spánok. Spomedzi výrobcov hodiniek pre deti s krokomerom sa dá však spomenúť viacero značiek. Za zmienku stojí či už Lamax, Careno, alebo Canyon.

Každopádne, je skutočne mnoho modelov smart hodiniek, o ktorých by sa dalo na túto tému písať. Napríklad Apple Watch SE, hodinky s krokomerom a tlakomerom Samsung Galaxy Watch 4, alebo jednoduchšie náramky Xiaomi Mi Smart Band 6 a Huawei Band 6. Jednoducho, máte z čoho vyberať.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.