Naučte sa vyberať hodinky podľa príležitosti

Vyberajte hodinky podľa príležitosti
Zdieľaj
LinkedIn

Hodinky dávno prekročili tieň nástroja na meranie času. V ére mobilov a smart nositeľných zariadení sa analógové hodinky stali primárne štýlovým a kvalitným módnym doplnkom. Správne zvolený chronometer nielenže doplní váš vzhľad, ale spoľahlivo vás odlíši od davu a napovie o vašej osobnosti. Ako sa však rozhodnúť, aké hodinky vybrať na konkrétnu udalosť? Vyhodnoťte svoje potreby a nahliadnite do nášho sprievodcu, v ktorom sme pre vás zatriedili hodinky podľa príležitosti. Aby bolo vaše zápästie vždy in!

Obsah článku

Hodinky na formálne stretnutia

Typickou formálnou príležitosťou je pracovný pohovor, obchodné stretnutie alebo rokovanie, ale môže ísť aj o formálny firemný večierok, večeru alebo koktail. Pri väčšine týchto udalostí sa vyžaduje aspoň business formal alebou business casual outfit, ktorému by ste mali prispôsobiť aj výber hodiniek.

Hodinky na formálne stretnutia majú byť decentné, menej nápadné, kvalitné, ale súčasne perfektne padnúce. Vaše zápästie s nimi musí pôsobiť upravene a harmonicky. Chcete predsa vzbudiť dojem odbornosti a profesionality. Mimoriadne dôležitá je aj správne zvolená veľkosť hodiniek vzhľadom k zápästiu. Vyberajte tenšie elegantné modely s minimalistickým dizajnom ciferníka v tmavších odtieňoch neutrálnych farieb. Veľmi dobre bude pôsobiť čierna, tmavo sivá alebo tmavo modrá. Ideálny je čierny kožený remienok so striebornou sponou. Dámy môžu siahnuť aj po elegantných hodinkách s kovovým náramkom vo farbe drahého kovu. Vynikajúcou voľbou sú luxusné hodinky z dielne popredných hodinárskych domov typu Rolex alebo Omega.

Vyhýbajte sa prezdobeným a komplikovaným modelom hodiniek s množstvom funkcií, subciferníkov a s dominantnými korunkami. Pre túto príležitosť sú mimoriadne nevhodné digitálne a športové hodinky. Doma nechajte aj robustné modely s extra veľkým ciferníkom a lacné módne hodinky.

Hodinky na spoločenské príležitosti

Chystáte sa na svadbu, pompéznu rodinnú či firemnú oslavu, ples alebo slávnostný večierok? Váš outfit bude pravdepodobne o niečo odvážnejší, uvoľnenejší a farebnejší. Správne zvolené hodinky sú vhodným doplnkom aj pri týchto príležitostiach.

Špeciálne spoločenské udalosti si vyžadujú dávku elegancie, ale v porovnaní s formálnymi stretnutiami môžete staviť na niečo oslnivejšie. Minimalizmus v tomto prípade nie je nutný, pokojne buďte odvážnejší. Vhodné sú elegantné hodinky v kovovom prevedení s oceľovým náramkom alebo koženým remienkom. Ciferník môže byť svetlý, dovolené sú farebné odlesky. Dámske hodinky môžu byť zdobené kryštálmi alebo drahými kameňmi. Pánske modely by však mali byť aj v tomto prípade štíhlejšie, aby sa pohodlne zmestili pod manžetu košele alebo saka. Veľmi efektne pôsobia hodinky, ktoré nechávajú nahliadnuť na mechaniku strojčeka.

Pomyselným krokom vedľa sú aj v tomto prípade športové a outdoorové hodinky v masívnom prevedení. Zabudnite na pretekárske hodinky a neriskujte to ani s potápačskými modelmi. O niečo vhodnejšie môžu pôsobiť klasické pilotné hodinky.

Hodinky na bežné nosenie a na voľný čas

Voľnočasová móda je uvoľnená, ležérna, bez prísnych pravidiel. Ak na svoj bežný deň v práci, na stretnutia s priateľmi, do kina či na potulky mestom nosíte džínsy a tričko, sveter alebo neformálnu košeľu, správne zvolené hodinky budú skvelou bodkou za vaším outfitom.

Bežné dni a voľnočasové aktivity si v zásade nepýtajú nič výnimočné, ale na druhej strane nechávajú veľa priestoru  pre vašu kreativitu a sebaprezentáciu. Ideálnou voľbou sú v tomto prípade módne hodinky, ktoré spravidla kráčajú s aktuálnymi trendmi, pričom príliš nezaťažujú rozpočet. Často pochádzajú z dielne módnych domov alebo šperkárskych spoločností. Ak ste skôr aktívni a milujete pohyb, budú sa vám na bežné nosenie iste hodiť aj športové hodinky. Poľahky a vkusne ich skombinujete so svojimi obľúbenými outfitmi. Krok vedľa neurobíte ani štýlovými smart hodinkami.

Ak vyberáme hodinky podľa príležitosti, vo voľnom čase a na bežné nosenie si môžete dovoliť takmer všetko. Trochu rušivo môžu pôsobiť príliš masívne odolné hodinky alebo výrazné vojenské modely. Krokom vedľa budú aj pretekárke hodinky, ktoré často obsahujú prvky motošportu.

Hodinky na športové aktivity

Hodinky na športové aktivity

Športové outfity sa pohybujú od ľahkého fitness oblečenia až po outdoorové kúsky vhodné pre turistov a dobrodruhov. V závislosti od obľúbenej športovej aktivity môžete zvoliť aj svoje hodinky.

Hodinky pre športovcov sú funkčne a dizajnovo prispôsobené jednotlivým aktivitám. Vo všeobecnosti hovoríme o masívnejších modeloch hodiniek s výraznými korunkami, komplikovanými ciferníkmi a väčšinou s odolnými silikónovými alebo gumenými remienkami. Klasické športové hodinky sú najvhodnejšie pre ľahké športy ako je beh, cyklistika či cvičenie. Nepôsobia príliš masívne a aj funkčne pokryjú vaše očakávania. Ak preferujete outdoorové aktivity, budú pre vás vhodnejšie odolné vojenské a terénne hodinky. Zvládnu každú výzvu pri zachovaní nepoškodeného dizajnu a plnej funkčnosti. Pre plavcov a milovníkov vodných športov sú ideálne potápačské hodinky, fanúšikovia motošportu si zas prídu na svoje s pretekárskymi hodinkami a svetobežníci ocenia cestovateľské hodinky so zobrazením svetového času.

Športové vyžitie si pýta odolnosť a výdrž. Ak chcete zvoliť adekvátne hodinky podľa príležitosti, zabudnite na všetky útle elegantné modely, vhodné nebudú ani klasické a módne hodinky. Vy potrebujete chronometer, ktorý bude s vami držať krok.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.