Edície Orient: Najpopulárnejšie hodinky z dielne poprednej japonskej značky

Predstavujeme vám edície hodiniek značky Orient
Zdieľaj
LinkedIn

Vysokokvalitné, dostupné hodinky v nadčasovom dizajne, ktoré obstoja v skúške času. Značka Orient stojí na čele výroby mechanických časomier japonského pôvodu, ale ponúka aj moderné automaty, solárne a rádiom riadené hodinky. Zo širokého portfólia dizajnov prechádzajúcich od retra cez klasiku až po masívny športový štýl si vyberie naozaj každý. Predstavme si tie najobľúbenejšie edície Orient, hodinky, ktoré sa vydarili a zaujali svet.

Obsah článku

Krátko o hodinkách Orient

Japonská značka Orient je na trhu od roku 1950, kedy bola založená ako Orient Watch Company Limited. O rok neskôr ju nasledovala Orient Star zameraná na vyšší segment s vyššími koncovými technológiami a strojčekmi. V roku 2019 sa Orient stala dcérskou značkou korporátu Epson.

Značka Orient sa pri výrobe hodiniek netají svojou snahou držať sa tradícií a zároveň prijímať inovácie. Tento prístup z nej nakoniec urobil jednu z najväčších a najbohatších hodinárskych spoločností Japonska. Orient je výnimočná tým, že navrhuje a vyrába svoje vlastné strojčeky a všetky modely hodiniek si dodnes vyrába vo vlastných továrňach.

Najpopulárnejšie edície Orient

Hodinky Orient sú ozajstným reprezentantom kvalitného japonského hodinárstva. Znalci si ich cenia najmä pre prienik remeselnej zručnosti, presnosti, nenápadnej krásy a dobrej cenovej dostupnosti, ktorú sa výrobca snaží premietnuť do každého svojho modelu. Tie všeobecne najobľúbenejšie sa predávajú v nasledujúcich edíciách.

Hodinky Orient Bambino

Klasické hodinky Orient Bambino sú všeobecne uznávané ako jedny z najlepších hodiniek základnej úrovne na trhu. Vďačia za to kvalitnému prevedeniu, dobrej cenovej dostupnosti a vkusnému klasickému až elegantnému dizajnu. Časomiery tejto edície sú nadčasové, vďaka čomu ani po rokoch nestrácajú na popularite. Hodinky Bambino sú vybavené oceľovým puzdrom s hladkým rámom, minerálnym sklíčkom a klasickým koženým remienkom. Elegantný dizajn podčiarkujú jednoduché ciferníky v základných farbách väčšinou s dátumovým okienkom, prípadne s transparentným oknom, nechávajúcim nahliadnuť na mechaniku strojčeka. Vodotesnosť je na úrovni 30 m. Aktuálna generácia sa predáva s automatickým pohonom, ktorý samozrejme pochádza z dielne výrobcu.

Hodinky Orient z edície Mako

Hodinky Orient Mako

Moderné hodinky Orient Mako sa radia medzi športové edície výrobcu. Konkrétne sa jedná o potápačské modely. Užívatelia si ich obľúbili pre kombináciu priaznivej ceny, odolnosti, spoľahlivosti a celkovo dobrej kvality. V edícii Orient Mako nájdete klasické robustné potápačské hodinky vhodné pre profesionálne aj rekreačné využitie. Jednotlivé modely sú vybavené oceľovým puzdrom s lunetou a skrutkovacou korunkou pre zachovanie vodotesnosti. Kovové náramky sú pevné a spoľahlivé. Dobrá čitateľnosť je zabezpečená luminiscenciou a prehľadným ciferníkom, väčšinou vybaveným dátumovým okienkom s ukazovateľom dňa v týždni. Vodotesnosť je štandardne na úrovni 200 m. Pohon je automatický priamo z dielne výrobcu.

Hodinky Orient Kamasu

Orient Kamasu je jednou z novších a najpôsobivejších edícií výrobcu. Opäť sa jedná o rad potápačov, ktorý však pod záštitou značky patrí k tým najlepšie vybaveným. Kamasu v mnohom pripomínajú vyššie popísané ponorky Mako. Aj v tomto prípade sa môžete tešiť na masívny kovový model s otočnou lunetou a veľmi dobrou odolnosťou. Prednosťou je zafírové sklíčko, skvelá luminiscencia a skrutkovacia zadná strana puzdra. Samozrejmosťou je skrutkovacia korunka, vodotesnosť na úrovni 200 m a „in-house“ automatický strojček. Nájsť na trhu hodinky v takejto kombinácii vybavenia a ceny je skôr výnimočné.

Hodinky Orient Symphony III

Predstavme si ešte jednu klasickú edíciu z tejto precíznej japonskej dielne. Orient Symphony III je edíciou elegantných pánskych hodiniek, ktoré sa svojím tenkým puzdrom poľahky zmestia pod manžetu košele či saka. Oceľové puzdro je vybavené minerálnym sklíčkom zvýšenej tvrdosti (Hardlex) a klasickým koženým náramkom. Ciferníky týchto hodiniek pôsobia doslova ako symfónia, veľmi elegantne, vznešene a pritom mužne. Vďačia za to minimalistickému dizajnu základných farieb s kovovými odleskami. Aj hodinky Orient tejto edície sú vybavené „in-house“ automatickými strojčekmi. Vodotesnosť sa pohybuje na úrovni 30 – 50 m, čo je v prípade elegantných a spoločenských modelov veľmi priaznivý parameter.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.