Hodinky Frederique Constant: Od histórie až po súčasnosť

Švajčiarske hodinky Frederique Constant
Zdieľaj
LinkedIn

Švajčiarske hodinárstvo je pretkané zvučnými menami ako Rolex, Omega či Patek Philippe. Ale počuli ste už o značke Frederique Constant? Napriek tomu, že sa jedná o pomerne mladú hodinársku spoločnosť, stihla si už vydobyť svoje stabilné miesto na trhu. Podarilo sa jej to prienikom špičkovej kvality, dizajnovej elegancie a pokrokovej inovatívnosti. To všetko sa výrobca pod heslom „dostupný luxus“ snaží ponúknuť čo najširšiemu spektru užívateľov. Aké teda sú hodinky Frederique Constant? Dnes Vám ich predstavíme bližšie.

Obsah článku

Značka Frederique Constant patrí do skupiny luxusných švajčiarskych hodiniek

Z histórie značky Frederique Constant

Švajčiarsku hodinársku spoločnosť Frederique Constant založil v roku 1988 holandský manželský pár Aletta Stas-Bax a Peter Stas. Názov značky mal byť odvodený od kombinácie mien ich starých otcov, Frederique Schreiner a Constant Stas. Svoju prvú kolekciu hodiniek priviedli na trh o štyri roky neskôr. Tvorilo ju šesť modelov vybavených švajčiarskymi strojčekmi a zostavených ženevským hodinárom.

Veľké momenty v histórii Frederique Constant

Inovácie sú popri luxuse a kvalite priam poznávacím znamením hodiniek Frederique Constant. Pripomeňme si aspoň niektoré prelomové momenty, ktorými značka spôsobila rozruch v hodinárskom svete.

  • 1994: Prvé hodinky Frederique Constant Heart Beat s otvorom na dvanástej hodine, ktorý necháva nahliadnuť na mechaniku strojčeka.
  • 2002: Značke Frederique Constant sa podarilo získať a oživiť švajčiarsku hodinársku značku Alpina Watches, čím rozšírila svoju ponuku o športové hodinky.
  • 2004: Značka priviedla na trh svoj vlastný mechanický strojček kaliber FC-910.
  • 2008: Frederique Constant predstavil svetu limitovanú edíciu Tourbillon Manufacture s integrovaným tourbillonom.
  • 2012: Značka priviedla na trh hodinky zobrazujúce časové pásma 24 referenčných miest na svete.
  • 2015: Frederique Constant ohromil svet prvými švajčiarskymi inteligentnými hodinkami. Analógové hodinky boli vybavené elektronickým modulom namontovaným na quartzovom strojčeku a prepojeným s aplikáciou Frederique Constant Smartwatch.
  • 2018: Značka spustila výrobu takzvaných hybridných hodiniek, ktoré kombinujú quartzový kaliber a mechanický strojček.
  • 2020: Svetlo trhu uzrela kolekcia Smartwatch Vitality s analógovým ciferníkom, ktorý na požiadanie odkryje digitálnu obrazovku. Hodinky dostali do výbavy integrovaný snímač srdcového tepu.
Hodinky Frederique Constant charakterizuje kvalita a precízne spracovanie

Hodinky Frederique Constant

Značka Frederique Constant ponúka svoje hodinky v deviatich kolekciách, z ktorých každá má svoj vlastný štýl a funkcionalitu. Čo ale charakterizuje hodinky Frederique Constant vo všeobecnosti?

Dizajn hodiniek Frederique Constant

Každé jedny hodinky Frederique Constant sú prepracované do posledného detailu. Charakterizuje ich skôr klasický až tradičný dizajn, ktorý možno označiť aj za nadčasový.

Pánske hodinky Frederique Constant sú jemné a elegantné. Pre vysokoformálne príležitosti sú mimoriadne vhodné hodinky z kolekcie Slimline, ktoré sa vďaka svojmu tenkému puzdru pohodlne zmestia aj pod manžetu košele. Dokonca aj  Frederique Constant Smartwatch sú v klasickom prevedení a hodia sa skôr do kancelárie ako do telocvične.

Dámske hodinky Frederique Constant sa tiež nevymykajú elegantnému štýlu, ale na rozdiel od pánskych kolekcií bývajú útlejšie s prepracovanejším zdobením. Výrobca dokonca venuje jednu kolekciu automatov výhradne nežnejšiemu pohlaviu. Pod názvom Ladies Automatic nájdete kvetinové vzory alebo perleťové ciferníky obklopené značením vykladaným diamantmi. Zadnú stranu puzdra tvorí zafírové sklíčko, ktoré necháva nahliadnuť na chod automatického strojčeka.

Kvalita hodiniek Frederique Constant

Frederique Constant je známa tým, že neustále investuje do výskumu a inovácií, aby svojim zákazníkom ponúkla špičkové švajčiarske hodinky. Jej časomiery sa môžu pochváliť výbornou kvalitou a dokonalou presnosťou konštrukcie i chodu. Každý model je ručne zostavený a prechádza náročným procesom kontroly.

Hodinky Frederique Constant Manufacture vynikajú tým, že obsahujú len in-house komponenty. Kvalitný strojček je v mnohých prípadoch doplnený o nadstavbu ako tourbillon, chronograf alebo ukazovateľ mesačných fáz, všetko priamo z dielne Frederique Constant. Funkčne bohatšia je samozrejme kolekcia Smartwatch, ktorá ponúka množstvo zaujímavých vychytávok ako ukazovateľ kvality spánku, snímač srdcového tepu alebo budík.

Cena hodiniek Frederique Constant

Výrobca sa spoľahlivo drží svojho kréda „dostupný luxus“. Hodinky Frederique Constant samozrejme nie sú lacné, ale v základe pomerne dobre dostupné. Väčšina cien v katalógoch sa pohybuje od 1 000 do 3 000€, čo zodpovedá ich kvalite a hodnote. Najluxusnejšie modely, ktorých cenovky atakujú 20 000€, sú však medzi odborníkmi považované za predražené a nemusia ponúkať hodnotu, aká by sa v týchto cenových reláciách očakávala.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.