Kvalitné hodinky nie sú výsadou mužov: Najlepšie dámske automaty

Dámske automatické hodinky Zeppelin
Zdieľaj
LinkedIn

Hoci prvé náramkové hodinky boli vyrobené pre nežnejšie pohlavie, hodinárstvo sa od nepamäti primárne orientovalo na pánsky segment. V minulosti to boli muži, ktorí mali finančnú nezávislosť a ochotu investovať do extravagantných a luxusných časomier prezentujúcich ich majetok, postavenie a moc. Dámske hodinky boli dlhé roky vnímané len ako módny doplnok a výzva pre dizajnérov. Pomery sa našťastie zmenili a mnohé luxusné i cenovo dostupnejšie značky už dnes ponúkajú aj kvalitné automaty pre nežnejšie pohlavie. Poďme si teda predstaviť niektoré vydarené dámske automatické hodinky aktuálneho trhu.

Obsah článku

Ako vybrať dámske automatické hodinky

Predtým než sa vrhneme na prehľad top modelov, zhrňme si, čo všetko treba zvážiť pri výbere dámskych automatických hodiniek.

Typ automatického pohonu

Predstava, že dámy by si mali na zápästia dávať len lacnejšie a dobre vyzerajúce quartz hodinky, je už našťastie prežitok. Ponuka sa rozšírila aj o kvalitné automaty. Podobne ako v prípade pánskych modelov, aj v dámskom segmente je vhodné zamerať sa na overené in-house strojčeky popredných švajčiarskych značiek alebo z cenovo dostupnejšej japonskej dielne. Obávať sa netreba ani švajčiarskych pohonov Eta či Sellina. Mnohí výrobcovia ich používajú v naozaj kvalitných dámskych hodinkách.

Veľkosť puzdra

Výber správnej veľkosti puzdra hodiniek je dôležitý nielen z hľadiska dizajnu (útlejšej dámskej ruke viac pristane subtílnejšie puzdro), ale aj z pohľadu pohodlia pri nosení. Rozsah veľkostí sa v segmente dámskych hodiniek väčšinou pohybuje v rozmedzí od 26 do 40 mm, pričom najžiadanejšie sú 30-milimetrové puzdra. Zatiaľ čo veľkosti 35 až 40 mm bývajú vnímané ako extravagantnejšie dizajnové vyhlásenia, menšie hodinky zas pôsobia jemne, decentne a veľmi elegantne.

Kvalita materiálu

Mnohé ženy sú praktické a hľadajú odolnosť, ktorá je zárukou dlhej životnosti pri zachovaní príjemného dizajnu. V prípade kvalitných automatov, ktorých pohon má ambíciu vydržať desaťročia, je materiálové zloženie skutočne dôležitým parametrom. Podobne ako u pánskych časomier, aj v dámskom segmente je dobrou voľbou oceľ, titán, keramika a koža.

Štýl

Každá žena potrebuje hodinky, ktoré korešpondujú s jej štýlom obliekania a stanú sa harmonickým doplnkom pre jej outfity. Na trhu nájdete všetko od klasických hodiniek vhodných do formálneho šatníka cez elegantné a extravagantné modely až po dámske športové automatické hodinky s robustnejším vzhľadom. Stačí si len správne vybrať.

Top dámske automatické hodinky

Ako inšpiráciu sme z ponuky súčasného trhu vybrali niekoľko modelov dámskych hodiniek, v ktorých sa prelína praktická funkčnosť a vkusný dizajn. Jednoducho povedané, ide o kvalitné dámske automatické hodinky, ktoré spoľahlivo tikajú a dobre vyzerajú.

Certina DS Action Lady

Kvalitné švajčiarske potápačské hodinky pre nežnejšie pohlavie. Certina DS Action Lady potešia kvalitným strojčekom ETA s 80-hodinovou rezervou chodu, odolným 34,5-milimetrovým oceľovým puzdrom a vkusným dizajnom. DS v názve modelu znamená Double Security, čo vyjadruje dvojitú ochranu strojčeka proti vode a otrasom. Hodinky majú vodotesnosť na úrovni úctyhodných 300 m.

Hamilton Jazzmaster Viewmatic Lady

Dámske automatické hodinky v príjemnom klasickom nadčasovom dizajne. Mimoriadne zaujímavé sú Open Heart modely, ktoré nechávajú nahliadnuť na automatický strojček z dielne ETA s 80-hodinovou rezervou chodu. Hodinky sú jednoducho kombinovateľné a vhodné na každodenné nosenie. Puzdro s priemerom 34 mm z nehrdzavejúcej ocele so zafírový sklíčkom dopĺňa kožený remienok alebo oceľový náramok. Vodotesnosť je na úrovni 50 m.

Seiko Presage Coctail Time Lady

Kolekcia Presage značky Seiko je mimoriadne obľúbená aj v segmente pánskych hodiniek, najmä medzi mužmi hľadajúcimi cenovo dostupné spoločenské časomiery. Výrobca preto rozšíril populárny rad aj o dámske automatické hodinky v klasickom až elegantnom štýle. Puzdro z nehrdzavejúcej ocele s priemerom 30 mm je vybavené minerálnym sklíčkom hardlex. Srdcom hodiniek je interný Seiko kaliber so 41-hodinovou rezervou chodu.

Fossil Heritage Automatic

Hoci je americká značka Fossil známa predovšetkým módnymi cenovo dostupnými hodinkami, na trh priniesla aj tento dámsky automat v slušnej kvalite. Okrem priaznivej cenovky potešia hodinky Fossil Heritage aj príjemným dizajnom 38-milimetrového oceľového puzdra a farebnosťou ciferníkov. Tento vydarený automat má 35-hodinovú rezervu chodu. Vodotesnosť je na úrovni 50 m.

Tissot TRX 35 mm Powermatic 80

Kvalitné švajčiarske dámske automatické hodinky potešia aj náročnejšie užívateľky. Tissot TRX sú vybavené jedným z najlepších automatických strojčekov na trhu – Powermatic 80 s predĺženou 80-hodinovou rezervou chodu. Klasický atraktívny dizajn, oceľové puzdro s priemerom 35 mm, zafírové sklíčko odolné voči poškriabaniu a vodotesnosť na úrovni 100 m. Týmto hodinkám jednoducho nie je čo vytknúť.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.