Potápačské hodinky Tissot Seastar: Nielen pre nadšencov vodných športov

Edícia Seastar sa zaraďuje medzi špičkové potápačské hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Obstoja pod vodnou hladinou aj za pracovným stolom. Atraktívne potápačské hodinky Tissot Seastar sú na trhu už od 50. rokov minulého storočia. Kombinácia švajčiarskej kvality, dizajnovej príťažlivosti a pomerne výhodnej ceny udržala túto kolekciu na výslní celé desaťročia a urobila z nej základ značky. Od svojho vzniku prechádza rad Tissot Seastar neustálymi inováciami a pôsobivo balansuje medzi výkonom a eleganciou. V nasledujúcich riadkoch si tieto presné a odolné hodinky vhodné nielen pre potápačov predstavíme bližšie.

Obsah článku

Z histórie potápačských hodiniek Tissot Seastar

Samotnú švajčiarsku značku Tissot netreba zvlášť predstavovať. Na trhu pôsobí už od roku 1853 a jej hodinky sú vo svete známe kvalitou, spoľahlivosťou a nezameniteľným štýlom.

Inak tomu nie je ani v prípade kolekcie Tissot Seastar, ktorá sa v polovici minulého storočia vyvinula zo staršieho radu hodiniek Five Star. Už predchodca populárnych potápačských hodiniek bol vybavený vodeodolným antimagnetickým puzdrom so zvýšenou odolnosťou voči nárazom a prachu. Hodinky Seastar dostali do výbavy aj hermetické tesnenie puzdra, ktoré ešte pozdvihlo ich vodeodolnosť. Stali sa tak stelesnením funkčnosti a estetiky pre všetkých milovníkov vodných športov, aktívneho životného štýlu a vysokokvalitných spoľahlivých hodiniek.

Kľúčové vlastnosti hodiniek Tissot Seastar

Základom kolekcie je špičková vodotesnosť, ktorá sa u jednotlivých modelov pohybuje na úrovni od 300 do 600 m. Všetky hodinky Tissot Seastar majú vo výbave vynikajúco čitateľný analógový ciferník s podsvietenými indexmi a ručičkami, lemovaný jednosmerne otočnou lunetou. Samozrejmosťou je robustné zafírové sklíčko s antireflexnou vrstvou, ktoré odolá aj náročným podmienkam. Oceľové puzdro v závislosti od modelu dopĺňajú oceľové náramky alebo silikónové remienky.

Výrobca, rovnako ako u iných svojich modelov, používa švajčiarske strojčeky z dielne ETA. Okrem cenovo dostupnejších quartzových modelov nájdete v kolekcii aj stále populárnejšie automatické hodinky s rezervou chodu až 80 hodín.

Z užitočných parametrov pre potápačov spomeňme sklopný zámok, bezpečnostnú západku a potápačský nástavec na náramku, ktorý uľahčuje nasadenie hodiniek cez neoprén.

Tissot Seastar sú dostupné v priemeroch od 36 až po 46 mm, vďaka čomu sa výborne uplatnia aj ako dámske hodinky. Kolekcia Seastar sa delí na dva rady: Seastar 1000 a Seastar 2000 Professional.

Tissot Seastar 1000: Presvedčivá kvalita

Rad Tissot Seastar 1000 tvoria kvalitné potápačské hodinky za priaznivú cenu. Vodotesnosť je u väčšiny modelov na úrovni 300 m. V ponuke sú quartzové aj automatické pohony. Tento rad hodiniek je dizajnovo pestrejší a prináša širšiu paletu farebných prevedení ciferníka. Predstavujú vynikajúcu voľbu pre nadšencov rekreačného potápania aj na bežné denné nosenie.

Tissot Seastar 2000 Professional: Pokrokové riešenie pre náročnejších

Rad Tissot Seastar 2000 obstojí aj v kruhoch profesionálnych potápačov. Vodotesnosť týchto hodiniek je na úrovni až 600 m. Vo výbave majú skrutkovaciu korunku, héliový únikový ventil, zvýšenú odolnosť voči nárazom a teplu aj antimagnetickú pružinu Nivacron. Potápačské hodinky Tissot Seastar 2000 bežia na automatickom strojčeku Powermatic 80, ktorý je známy kvalitou a výnimočnou odolnosťou. Vo svojej kategórii ide o bezkonkurenčne najlepší pohon.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Hodinky Invicta zaujmú svojim robustným vzhľadom

Hodinky Invicta: Najpopulárnejšie edície

Pôvodne švajčiarska značka hodiniek Invicta prišla na trh už v roku 1837. Hodinky Invicta popri extravagantnom dizajne vynikajú kombináciou kvality a cenovej dostupnosti. K najobľúbenejším

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.