- Švajčiarska kolekcia Seastar je na trhu už 7 desaťročí.
- Potápačské hodinky Tissot Seastar charakterizuje vynikajúca vodotesnosť pohybujúca sa na úrovni 300 až 600 m.
- Rad Seastar 2000 Professional uspeje aj medzi profesionálnymi potápačmi.
Obstoja pod vodnou hladinou aj za pracovným stolom. Atraktívne potápačské hodinky Tissot Seastar sú na trhu už od 50. rokov minulého storočia. Kombinácia švajčiarskej kvality, dizajnovej príťažlivosti a pomerne výhodnej ceny udržala túto kolekciu na výslní celé desaťročia a urobila z nej základ značky. Od svojho vzniku prechádza rad Tissot Seastar neustálymi inováciami a pôsobivo balansuje medzi výkonom a eleganciou. V nasledujúcich riadkoch si tieto presné a odolné hodinky vhodné nielen pre potápačov predstavíme bližšie.
Obsah článku
Z histórie potápačských hodiniek Tissot Seastar
Samotnú švajčiarsku značku Tissot netreba zvlášť predstavovať. Na trhu pôsobí už od roku 1853 a jej hodinky sú vo svete známe kvalitou, spoľahlivosťou a nezameniteľným štýlom.
Inak tomu nie je ani v prípade kolekcie Tissot Seastar, ktorá sa v polovici minulého storočia vyvinula zo staršieho radu hodiniek Five Star. Už predchodca populárnych potápačských hodiniek bol vybavený vodeodolným antimagnetickým puzdrom so zvýšenou odolnosťou voči nárazom a prachu. Hodinky Seastar dostali do výbavy aj hermetické tesnenie puzdra, ktoré ešte pozdvihlo ich vodeodolnosť. Stali sa tak stelesnením funkčnosti a estetiky pre všetkých milovníkov vodných športov, aktívneho životného štýlu a vysokokvalitných spoľahlivých hodiniek.
Kľúčové vlastnosti hodiniek Tissot Seastar
Základom kolekcie je špičková vodotesnosť, ktorá sa u jednotlivých modelov pohybuje na úrovni od 300 do 600 m. Všetky hodinky Tissot Seastar majú vo výbave vynikajúco čitateľný analógový ciferník s podsvietenými indexmi a ručičkami, lemovaný jednosmerne otočnou lunetou. Samozrejmosťou je robustné zafírové sklíčko s antireflexnou vrstvou, ktoré odolá aj náročným podmienkam. Oceľové puzdro v závislosti od modelu dopĺňajú oceľové náramky alebo silikónové remienky.
Výrobca, rovnako ako u iných svojich modelov, používa švajčiarske strojčeky z dielne ETA. Okrem cenovo dostupnejších quartzových modelov nájdete v kolekcii aj stále populárnejšie automatické hodinky s rezervou chodu až 80 hodín.
Z užitočných parametrov pre potápačov spomeňme sklopný zámok, bezpečnostnú západku a potápačský nástavec na náramku, ktorý uľahčuje nasadenie hodiniek cez neoprén.
Tissot Seastar sú dostupné v priemeroch od 36 až po 46 mm, vďaka čomu sa výborne uplatnia aj ako dámske hodinky. Kolekcia Seastar sa delí na dva rady: Seastar 1000 a Seastar 2000 Professional.
Tissot Seastar 1000: Presvedčivá kvalita
Rad Tissot Seastar 1000 tvoria kvalitné potápačské hodinky za priaznivú cenu. Vodotesnosť je u väčšiny modelov na úrovni 300 m. V ponuke sú quartzové aj automatické pohony. Tento rad hodiniek je dizajnovo pestrejší a prináša širšiu paletu farebných prevedení ciferníka. Predstavujú vynikajúcu voľbu pre nadšencov rekreačného potápania aj na bežné denné nosenie.
Tissot Seastar 2000 Professional: Pokrokové riešenie pre náročnejších
Rad Tissot Seastar 2000 obstojí aj v kruhoch profesionálnych potápačov. Vodotesnosť týchto hodiniek je na úrovni až 600 m. Vo výbave majú skrutkovaciu korunku, héliový únikový ventil, zvýšenú odolnosť voči nárazom a teplu aj antimagnetickú pružinu Nivacron. Potápačské hodinky Tissot Seastar 2000 bežia na automatickom strojčeku Powermatic 80, ktorý je známy kvalitou a výnimočnou odolnosťou. Vo svojej kategórii ide o bezkonkurenčne najlepší pohon.