Najodolnejšie hodinky: TOP voľba pre vaše outdoorové zážitky

Toto sú tie najodolnejšie hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Keď Ed Hillary a Tenzing Norgay v roku 1953 vystúpili na vrchol Everestu, mali na zápästí Rolexky. Keď sa Neil Armstrong a Buzz Aldrin v roku 1969 dostali na Mesiac, mali na zápästí Omegy. Spoľahlivé a odolné hodinky sa vždy spájali s dobrodružstvom a objavovaním. Aj dobrá rada horskej služby hovorí: Ak sa vydáte na hory, aspoň jeden člen výpravy by mal mať so sebou hodinky. Skôr ako sa teda rozbehnete za dobrodružstvom, pozrite si najodolnejšie hodinky v našom prehľade.

Obsah článku

Z histórie najodolnejších hodiniek

História najodolnejších hodiniek sa začala písať v roku 1981, keď inžinier dielne Casio Kukuo Ibe nedopatrením rozbil hodinky po svojom otcovi. Rozhodol sa vtedy vyrobiť najodolnejšie hodinky – model, ktorý by stavební robotníci mohli bez obáv nosiť pri svojej práci. Jeho prototyp mal mať odolnosť „triple 10“ – výdrž batérie 10 rokov, vodotesnosť na úrovni 10 m a odolnosť voči pádu z výšky 10 m.

V dielni Casio prešli testovaním desiatky až stovky modelov, aby v roku 1993 uzreli svetlo sveta Casio G-Shock DW-5000C. Odvtedy sa celosvetovo predalo viac ako 100 miliónov hodiniek G-Shock v rôznych variáciách. V reklamách môžete najodolnejšie hodinky vidieť na zápästí celých hokejových tímov počas zápasov alebo pod kolesami tanku.

Vlastnosti najodolnejších hodiniek

Vývoj v oblasti materiálov a technológií posúva mieru odolnosti hodiniek do dych vyrážajúcich výšin. My sme pre vás zosumarizovali základné parametre, ktoré by mali spĺňať náramkové hodinky s prívlastkom odolné:

  • materiál minimálne nehrdzavejúca oceľ (316L) alebo titán
  • zafírové sklíčko
  • vodeodolnosť minimálne na úrovni 100 m
  • kvalitný quartz strojček (mechanické strojčeky nie sú odolné voči nárazu a vibrácii)
  • kvalitný náramok alebo remienok
  • luminiscencia

Naše tipy na najodolnejšie hodinky

Nasledujúce hodinky boli vyrobené tak, aby prežili pády na podlahu, nepriaznivé poveternostné podmienky, dážď, blato, údery, vŕtanie, brúsenie aj splavovanie rozbúrených kaňonov.

G-Shock Mudmaster GWG-2000

G-Shoch Mudmaster je prototypom odolných outdoorových hodiniek. Tento model je vhodný na multišportové využitie, horské túry a cykloturistiku. Vlajkový model poháňaný quartzovým solárnym strojčekom vydrží spoľahlivo tikať 6 mesiacov aj v úplnej tme. Nie sú natoľko multifunkčné ako smart hodinky, ale vo výbave majú množstvo užitočných funkcií ako kompas, výškomer, teplomer či barometer. Pevné puzdro s karbónovými vláknami zaručuje odolnosť voči nárazom aj voči vode na úrovni 200 m. Hodinky sú vybavené zafírovým sklíčkom a živicovým remienkom.

Luminox Bear Grylls

Nápadný vzhľad, robustná konštrukcia a vysoká odolnosť. Hodinky Luminox Bear Grylls sú vhodné na horské aktivity, kempovanie aj na turistiku. Puzdro vystužené karbónovými vláknami je odolné voči vode na úrovni 300 m. Hodinky sú vybavené chronografom, otočnou lunetou s kompasom a prepracovanou luminiscenciou, zaručujúcou perfektnú viditeľnosť aj v úplnej tme. Samozrejmosťou je kvalitný švajčiarsky quartz strojček, zafírové sklíčko a pevný gumený remienok.

Victorinox INOX

Hodinky švajčiarskeho výrobcu armádnych nožov prežili prejazd 64 ton vážiaceho tanku, zmrazenie na -57 ˚C a ohrev na +71 ˚C. Victorinox INOX sú vhodné na kempovanie a turistiku. Vo výbave majú extra pevné puzdro z nehrdzavejúcej ocele, pevný pletený paracordový remienok, zafírové sklíčko, švajčiarsky quartzový strojček odolný voči nárazom a vodotesnosť na úrovni 200 m.

Breitling Edurance Pro Breitling

Najodolnejšie hodinky s puncom luxusu. Hoci luxusné hodinky nezvyknú ich majitelia vystavovať extrémnym podmienkam, s Breitling Edurance Pro Breitling sa nemusíte báť ísť do terénu. Ultra ľahký model má vo výbave luminiscenciu, stopky aj ukazovateľ dátumu. Mohutné puzdro je vyrobené z vlastného materiálu výrobcu, ktorý je zárukou odolnosti voči korózii, poškriabaniu a magnetizmu. Hodinky drží športový kaučukový remienok a presnosť chodu zaručuje kvalitný in-house quartzový strojček. Odolnosť voči vode je na úrovni 100 m.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.