Hodinky Casio Mudmaster: Modely, ktoré fascinujú svojou odolnosťou

Zoznámte sa - špičkové hodinky Casio Mudmaster
Zdieľaj
LinkedIn

Prvá voľba poľovníkov, rybárov, outdoorových a off-roadových nadšencov. Ak sa chystáte vyraziť na hory len s batohom na chrbte a nožom na boku, Casio Mudmaster sú presne tie hodinky, po ktorých by ste mali siahnuť. Hovorí sa im aj „blatomilná“ kolekcia alebo hodinky určené na zašpinenie. S gráciou vzdorujú prachu, vode, blatu, tvrdým nárazom aj nepretržitým vibráciám. Zoznámime vás s časomierami, ktoré svojou odolnosťou fascinujú svet.

Obsah článku

Kde sa vzali hodinky Casio Mudmaster?

Mudmaster je súčasťou prémiového radu Master of G celosvetovo uznávanej kolekcie G-Shock od japonského výrobcu Casio.

Príbeh kolekcie G-Shock

V roku 1981 inžinier Kikuo náhodou rozbil vreckové hodinky, ktoré mu daroval jeho otec. Zhrozený touto stratou sa zaprisahal, že vyrobí ultraodolné hodinky „triple 10“ s výdržou batérie 10 rokov, vodotesnosťou 10 barov a odolnosťou voči pádu z výšky 10 metrov. Hovorí sa, že vymyslel takmer 200 prototypov, kým sa dopracoval k prvému modelu kolekcie G-Shock.

V súčasnosti sa na trhu pohybujú stovky hodiniek G-Shock od štýlových modelov až po mimoriadne odolné úžitkové hodinky, ktoré preferuje aj armáda, záchranné a policajné zložky. Tieto špičkové modely sú známe ako séria Master of G už od roku 1993.

Rodina Master of G

Hodinky Casio Mudmaster sú jedným z troch „majstrov“ v sérii Master of G:

 • Mudmaster – určené pre práce a operácie na zemi
 • Gravitymaster – určené pre pilotov a nadšencov leteckého priemyslu
 • Gulfmaster – určené pre námorné sily a nadšencov lodného priemyslu
Hodinky Casio z edície Mudmaster sú známe predovšetkým svojou odolnosťou

Aké sú hodinky Casio Mudmaster?

Hodinky radu Mudmaster rozoznáte na prvý pohľad. Zvonku vyzerajú ako obrnený chronometer s výraznými tlačidlami, veľkým puzdrom a robustným textúrovaným remienkom. Sú dominantné, drsné a patria k tým najmužnejším G-Shockom, aké boli kedy vyrobené. Napriek svojej veľkosti sú prekvapivo ľahké, čím zaručujú špičkový komfort pri nosení aj na menších zápästiach.

Hybridné ciferníky prinášajú kombináciu analógového a digitálneho zobrazenia. Ručičky ukazujú čas a slúžia tiež ako kompas. Digitálne sa zobrazuje deň v týždni, dátum, časovač, stopky, budík a ďalšie funkcie v závislosti od výbavy konkrétneho modelu. Ručičky hodiniek sú samonastavovacie a v prípade silného úderu sa dokážu automaticky prestaviť.

Odolnosť voči blatu a prachu

Názov Mudmaster naznačuje mimoriadnu konštrukciu hodiniek, zabezpečujúcu ich odolnosť voči blatu a prachu. Všetky odolné hodinky Mudmaster majú vo vnútri valcov z nehrdzavejúcej ocele štruktúru dvojitého tesnenia. Rovnako tlačidlá majú zabezpečenú dokonalú ochranu. Do hodiniek sa nedostane žiadna voda, blato, špina ani čiastočky prachu.

Lacnejšie modely sú dodávané so živicovým remienkom s dvojitými sponami, ktorý je hrubší a odolnejší ako na iných G-Shockoch. Prémiové modely Casio Mudmaster prichádzajú s karbónovým vystuženým remienkom, ktorý je prakticky nezničiteľný. Vnútorná výbava hodiniek je v puzdre obklopená takzvaným Alpha Gelom, patentovaným materiálom z dielne Casio, absorbujúcim nárazy.

Nárazuvzdorné hodinky Casio Mudmaster

Základné funkcie Casio Mudmaster

K základným komplikáciám radu Mudmaster patrí:

 • budík
 • časovač
 • stopky
 • svetový čas
 • duálne zobrazenie času
 • automatický kalendár
 • hodinový časový signál
 • podsvietenie

Dostupné hodinky Casio Mudmaster GG 1000

Mimoriadne populárnym modelom z radu Mudmaster je časomiera, ktorá na trhu debutovala v roku 2017 pod kódovým označením GG 1000. Jedná sa o odľahčenú verziu špičkovými funkciami natlačeného predchodcu Mudmaster GWG 1000, ktorý prišiel na trh o rok skôr.

Hodinky Casio Mudmaster GG 1000 si získali priaznivcov vďaka výbornej cenovej dostupnosti, pri ktorej si zachovali všetky parametre odolnosti. Sú vybavené kompasom a teplomerom. V porovnaní so svojím prémiovým predchodcom boli ukrátené o solárne napájanie, rádiové riadenie a barometer, ale s tým aj o polovicu ceny. Ak hľadáte výborne dostupné Casio Mudmaster, siahnite práve po tomto modeli.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.