Hodinky Casio Baby G – mladšie sestry edície G-Shock

Jemné ružové dámske hodinky Casio Baby G
Zdieľaj
LinkedIn

Odolné a štýlové – také sú dámske hodinky Casio Baby G. Boli navrhnuté ako nežnejší náprotivok svojho veľkého brata G-Shock. Vodotesná konštrukcia a odolnosť voči nárazom sa stretáva s rozmanitými farebnými variáciami a plným ženským vzhľadom. Modelový rad predstavuje prienik dizajnu a funkčnosti, ideálny pre temperamentné, aktívne ženy, ktorým nechýba sila, odvaha ani zmysel pre módu. Zoznámime vás s hodinkami, ktoré si získali srdcia i zápästia miliónov žien po celom svete.

Obsah článku

Príbeh Casio Baby G

Baby G je pomenovanie dámskej modelovej rady hodiniek značky Casio, funkčne inšpirovanej populárnou pánskou edíciou G-Shock. Originálne dievčenské hodinky zaznamenali svoj debut v roku 1994, kedy vyšiel na trh prvý Baby G model DW-520. Do sveta hodiniek vniesol pop farby aplikované na zmenšené puzdro imponujúce ženskému zápästiu. Dizajnové prevedenia inšpirované fantáziou dospievajúcich dievčat otvorili hodinkám nové možnosti a postavili ich do role štýlového módneho doplnku.

Táto modelová rada sa od svojho vzniku pružne vyvíja, pričom dizajnom a technológiami sa snaží držať krok s mládežníckou kultúrou. Tvorcovia hľadajú podnety v móde, hudbe, umení i športe. Za svoje kľúčové poslanie si vzali podporu jedinečnej identity aktívnych žien po celom svete. Ich úspešnosť naznačuje viac ako 30 miliónov predaných kusov.

Oslava 25. výročia edície Casio Baby G s modelom DW-520

Základné funkcie dámskych hodiniek Casio Baby G

V oblasti funkčnosti sa táto kolekcia orientuje na spoľahlivú podporu každodenného aktívneho života. Dá sa povedať, že technológiou a nastavením hodinky alternujú pánsky modelový rad G-Shock. Na aktuálnom trhu nájdete desiatky sérií tohto modelového radu, ktoré sa môžu líšiť v jednotlivých odtieňoch a funkčnosti. My vám prinášame prehľad základných funkcií, na ktorých stojí filozofia celej modelovej rady.

Odolnosť voči otrasom

Hoci v porovnaní s pánskou edíciou je puzdro dámskych hodiniek Casio Baby G zreteľne útlejšie, stále sa vyznačuje robustnou konštrukciou a vysokou odolnosťou voči nárazom. Hodinky sú stavané tak, aby odolali vibráciám a prudkým otrasom pri páde alebo údere. Predstavujú tak ideálneho spoločníka pre športové a outdoorové aktivity.

Osvetlenie

Ciferník hodiniek je stavaný pre odčítanie času v zníženej viditeľnosti. Niektoré modely sú vybavené podsvietením, iné čiernym svetlom, ktoré rozsvieti ručičky a ciferník v luminiscenčných farbách.

Svetový čas

Aktívne ženy veľa cestujú a Casio Baby G s tým počítajú. Umožňujú totiž zobraziť aktuálny čas v rôznych predvolených mestách a regiónoch.

Stopky

Stopky sú nevyhnutnou výbavou každej aktívnej športovkyne. Meranie celkového uplynutého času a medzičasu je samozrejmou súčasťou všetkých hodiniek Casio Baby G.

Vodotesnosť

Každé hodinky z tejto kolekcie sú vodotesné minimálne na úrovni 100 m. Bez ujmy na funkčnosti s nimi môžete plávať, pracovať vo vode a ponárať sa do menších hĺbok. Pre potápanie s prístrojmi (nie hĺbkové) hľadajte modely s vodotesnosťou 20 ATM.

baby-g-photo

Dizajn, ktorý očaril milióny žien

Originalita, odvážny štýl a výrazné prevedenie. To je hlavný podpis, ktorý za sebou zanechávajú hodinky Casio Baby G. Jednotlivé série a modely tohto modelového radu sa od seba dizajnovo výrazne líšia.

Typ displeja

Na aktuálnom trhu nájdete hodinky rady Baby G s analógovým, digitálnym aj kombinovaným analógovo-digitálnym displejom.

3D dizajn

Niektoré série hodiniek Baby G sa chvália nadrozmerným 3D indexom a vnorenými ciferníkmi. Hlboká štruktúra zaisťuje lepšiu viditeľnosť vo vonkajšom prostredí.

Protektor

Originálna séria BGD-500 oživila dizajn prvého modelu tejto rady, od ktorého prevzala štvorcový displej s pevným drôteným chráničom.

Farebnosť a potlače

Rozmanitosť farebných variácií je pre Casio Baby G priam typická. Na trhu nájdete širokú škálu farebných prevedení vrátane hodiniek s potlačou imitujúcou džínsové textilné vzory. Typické pre tieto dámske hodinky je dokonalé zladenie puzdra a remienka.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.