Hodinky Casio Baby G – mladšie sestry edície G-Shock

Jemné ružové dámske hodinky Casio Baby G
Zdieľaj
LinkedIn

Odolné a štýlové – také sú dámske hodinky Casio Baby G. Boli navrhnuté ako nežnejší náprotivok svojho veľkého brata G-Shock. Vodotesná konštrukcia a odolnosť voči nárazom sa stretáva s rozmanitými farebnými variáciami a plným ženským vzhľadom. Modelový rad predstavuje prienik dizajnu a funkčnosti, ideálny pre temperamentné, aktívne ženy, ktorým nechýba sila, odvaha ani zmysel pre módu. Zoznámime vás s hodinkami, ktoré si získali srdcia i zápästia miliónov žien po celom svete.

Obsah článku

Príbeh Casio Baby G

Baby G je pomenovanie dámskej modelovej rady hodiniek značky Casio, funkčne inšpirovanej populárnou pánskou edíciou G-Shock. Originálne dievčenské hodinky zaznamenali svoj debut v roku 1994, kedy vyšiel na trh prvý Baby G model DW-520. Do sveta hodiniek vniesol pop farby aplikované na zmenšené puzdro imponujúce ženskému zápästiu. Dizajnové prevedenia inšpirované fantáziou dospievajúcich dievčat otvorili hodinkám nové možnosti a postavili ich do role štýlového módneho doplnku.

Táto modelová rada sa od svojho vzniku pružne vyvíja, pričom dizajnom a technológiami sa snaží držať krok s mládežníckou kultúrou. Tvorcovia hľadajú podnety v móde, hudbe, umení i športe. Za svoje kľúčové poslanie si vzali podporu jedinečnej identity aktívnych žien po celom svete. Ich úspešnosť naznačuje viac ako 30 miliónov predaných kusov.

Oslava 25. výročia edície Casio Baby G s modelom DW-520

Základné funkcie dámskych hodiniek Casio Baby G

V oblasti funkčnosti sa táto kolekcia orientuje na spoľahlivú podporu každodenného aktívneho života. Dá sa povedať, že technológiou a nastavením hodinky alternujú pánsky modelový rad G-Shock. Na aktuálnom trhu nájdete desiatky sérií tohto modelového radu, ktoré sa môžu líšiť v jednotlivých odtieňoch a funkčnosti. My vám prinášame prehľad základných funkcií, na ktorých stojí filozofia celej modelovej rady.

Odolnosť voči otrasom

Hoci v porovnaní s pánskou edíciou je puzdro dámskych hodiniek Casio Baby G zreteľne útlejšie, stále sa vyznačuje robustnou konštrukciou a vysokou odolnosťou voči nárazom. Hodinky sú stavané tak, aby odolali vibráciám a prudkým otrasom pri páde alebo údere. Predstavujú tak ideálneho spoločníka pre športové a outdoorové aktivity.

Osvetlenie

Ciferník hodiniek je stavaný pre odčítanie času v zníženej viditeľnosti. Niektoré modely sú vybavené podsvietením, iné čiernym svetlom, ktoré rozsvieti ručičky a ciferník v luminiscenčných farbách.

Svetový čas

Aktívne ženy veľa cestujú a Casio Baby G s tým počítajú. Umožňujú totiž zobraziť aktuálny čas v rôznych predvolených mestách a regiónoch.

Stopky

Stopky sú nevyhnutnou výbavou každej aktívnej športovkyne. Meranie celkového uplynutého času a medzičasu je samozrejmou súčasťou všetkých hodiniek Casio Baby G.

Vodotesnosť

Každé hodinky z tejto kolekcie sú vodotesné minimálne na úrovni 100 m. Bez ujmy na funkčnosti s nimi môžete plávať, pracovať vo vode a ponárať sa do menších hĺbok. Pre potápanie s prístrojmi (nie hĺbkové) hľadajte modely s vodotesnosťou 20 ATM.

baby-g-photo

Dizajn, ktorý očaril milióny žien

Originalita, odvážny štýl a výrazné prevedenie. To je hlavný podpis, ktorý za sebou zanechávajú hodinky Casio Baby G. Jednotlivé série a modely tohto modelového radu sa od seba dizajnovo výrazne líšia.

Typ displeja

Na aktuálnom trhu nájdete hodinky rady Baby G s analógovým, digitálnym aj kombinovaným analógovo-digitálnym displejom.

3D dizajn

Niektoré série hodiniek Baby G sa chvália nadrozmerným 3D indexom a vnorenými ciferníkmi. Hlboká štruktúra zaisťuje lepšiu viditeľnosť vo vonkajšom prostredí.

Protektor

Originálna séria BGD-500 oživila dizajn prvého modelu tejto rady, od ktorého prevzala štvorcový displej s pevným drôteným chráničom.

Farebnosť a potlače

Rozmanitosť farebných variácií je pre Casio Baby G priam typická. Na trhu nájdete širokú škálu farebných prevedení vrátane hodiniek s potlačou imitujúcou džínsové textilné vzory. Typické pre tieto dámske hodinky je dokonalé zladenie puzdra a remienka.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.