Hodinkové trendy 2022 plné štýlu a technológií

trendy
Zdieľaj
LinkedIn

Hodinky predstavujú nadčasový módny doplnok, ktorý, pravdepodobne, nikdy nevyjde z módy. Je to práve z dôvodu neustáleho vývoja a meniacich sa trendov v tomto odvetví. Či už patríte k zberateľom hodiniek alebo sa radíte len k ich bežným užívateľom, predstavujeme vám hodinkové trendy 2022, ktoré prepájajú technológiu a módu.

Obsah článku

Najlepšie hodinkové trendy 2022

Hoci primárnou funkciou hodiniek je ukazovať čas, v priebehu rokov sa z praktického doplnku stal aj symbol spoločenského postavenia. Bez ohľadu na to, či používate náramkové hodinky z praktických dôvodov, alebo ich považujete za vyjadrenie štýlu a osobnosti, prinášame vám hodinkové trendy, ktoré budú platiť v roku 2022.

1. Minimalistické hodinky

Minimalizmus sa v posledných rokoch dostáva všeobecne do popredia a platí to aj u hodiniek. Na rozdiel od maximalizmu je cieľom minimalistických hodiniek zamerať sa na to najnutnejšie. Okrem toho, minimalistické hodinky patria medzi základný módny doplnok, ktorý je ľahké kombinovať s rôznymi typmi oblečenia.

Minimalistické hodinky sú nesmrteľné a svoje o tom vie aj značka Tommy Hilfiger

2. Celočierne hodinky

Pri minimalizme ešte ostaneme, pretože celočierne hodinky s ním idú ruka v ruke. Celočierne hodinky s čiernym ciferníkom a čiernym remienkom, resp. náramkom, si zamilujú ako dámy, tak aj páni. Navyše, takéto hodinky vytvoria dokonalý vzhľad za každých okolností.

Jedným z dlhotrvajúcich trendov sú čisto čierne hodinky

3. Hybridné inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky sú trendy najmä v posledných rokoch. V súčasnosti sú však veľkým lákadlom hybridné smartwatches, ktoré majú nielen mnoho štýlových detailov, ale aj skvelých technologických funkcií.

4. Hodinky z udržateľných zdrojov

Ekológia a udržateľnosť sa pretavili aj do sveta hodiniek. Hodinky z udržateľných zdrojov patria medzi obľúbené doplnky. Ich kúpou prispejete napríklad aj k zníženiu uhlíkovej stopy.

5. Vintage hodinky

Ak hovoríme o udržateľnosti a ekológii, potom môžeme spomenúť ďalší trend. Medzi hodinkové trendy 2022 sa zaradili aj vintage hodinky, ktoré sa považovali za módne v 90. rokoch. Avšak, aj v hodinárskom priemysle vidieť, že staré trendy sa vracajú späť.

Hodinkový trend na rok 2022? Jednoznačne vintage hodinky!

6. Luxusné športové hodinky

Aj športovo-elegantný vzhľad patrí medzi hodinkové trendy 2022. Vďaka veľkému ciferníku, odolnej konštrukcii, multifunkčnému strojčeku a skvelým vlastnostiam môžete hodinky používať pri práci, pri cvičení alebo aj na elegantných udalostiach. Problémom nie je ani materiál, keďže sa luxusné športové hodinky vyrábajú prevažne z odolnej nehrdzavejúcej ocele. Tým sa zabráni aj ich skorému poškodeniu a opotrebovaniu.

7. Hodinky s veľkým farebným ciferníkom   

Aj keď hodinky s veľkým ciferníkom nosia známe osobnosti už dlhšie, v roku 2022 sú trendy farebné hodinky so smaragdovým či zlatým ciferníkom. Žiarivé farebné ciferníky nájdete aj v kolekcii hodiniek luxusných značiek ako Tiffany, Rolex či Cartier.

8. Nové tvary hodiniek

Vo svete dámskych hodiniek nastala zmena aj v tvare ciferníkov. Medzi hodinkové trendy 2022 patria štvorcové aj obdĺžnikové hodinky, prípadne hodinky v tvare kvetov. Dokonca, aj v tvare hadej hlavy, ako je to v prípade hodiniek značky Bvlgari Serpenti Seduttori.

Hodinkové trendy 2022, ktoré už poznáme

Ak vlastníte keramické hodinky, hodinky bielej farby či minimalistické ružové kúsky s malým ciferníkom, vôbec nezúfajte. Všetky tieto moderné hodinky z roku 2021 je stále možné nosiť aj ako hodinkové trendy 2022. Hodinky totiž samé o sebe patria medzi nestarnúci módny doplnok.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.