Hodinkové trendy 2022 plné štýlu a technológií

trendy
Zdieľaj
LinkedIn

Hodinky predstavujú nadčasový módny doplnok, ktorý, pravdepodobne, nikdy nevyjde z módy. Je to práve z dôvodu neustáleho vývoja a meniacich sa trendov v tomto odvetví. Či už patríte k zberateľom hodiniek alebo sa radíte len k ich bežným užívateľom, predstavujeme vám hodinkové trendy 2022, ktoré prepájajú technológiu a módu.

Obsah článku

Najlepšie hodinkové trendy 2022

Hoci primárnou funkciou hodiniek je ukazovať čas, v priebehu rokov sa z praktického doplnku stal aj symbol spoločenského postavenia. Bez ohľadu na to, či používate náramkové hodinky z praktických dôvodov, alebo ich považujete za vyjadrenie štýlu a osobnosti, prinášame vám hodinkové trendy, ktoré budú platiť v roku 2022.

1. Minimalistické hodinky

Minimalizmus sa v posledných rokoch dostáva všeobecne do popredia a platí to aj u hodiniek. Na rozdiel od maximalizmu je cieľom minimalistických hodiniek zamerať sa na to najnutnejšie. Okrem toho, minimalistické hodinky patria medzi základný módny doplnok, ktorý je ľahké kombinovať s rôznymi typmi oblečenia.

Minimalistické hodinky sú nesmrteľné a svoje o tom vie aj značka Tommy Hilfiger

2. Celočierne hodinky

Pri minimalizme ešte ostaneme, pretože celočierne hodinky s ním idú ruka v ruke. Celočierne hodinky s čiernym ciferníkom a čiernym remienkom, resp. náramkom, si zamilujú ako dámy, tak aj páni. Navyše, takéto hodinky vytvoria dokonalý vzhľad za každých okolností.

Jedným z dlhotrvajúcich trendov sú čisto čierne hodinky

3. Hybridné inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky sú trendy najmä v posledných rokoch. V súčasnosti sú však veľkým lákadlom hybridné smartwatches, ktoré majú nielen mnoho štýlových detailov, ale aj skvelých technologických funkcií.

4. Hodinky z udržateľných zdrojov

Ekológia a udržateľnosť sa pretavili aj do sveta hodiniek. Hodinky z udržateľných zdrojov patria medzi obľúbené doplnky. Ich kúpou prispejete napríklad aj k zníženiu uhlíkovej stopy.

5. Vintage hodinky

Ak hovoríme o udržateľnosti a ekológii, potom môžeme spomenúť ďalší trend. Medzi hodinkové trendy 2022 sa zaradili aj vintage hodinky, ktoré sa považovali za módne v 90. rokoch. Avšak, aj v hodinárskom priemysle vidieť, že staré trendy sa vracajú späť.

Hodinkový trend na rok 2022? Jednoznačne vintage hodinky!

6. Luxusné športové hodinky

Aj športovo-elegantný vzhľad patrí medzi hodinkové trendy 2022. Vďaka veľkému ciferníku, odolnej konštrukcii, multifunkčnému strojčeku a skvelým vlastnostiam môžete hodinky používať pri práci, pri cvičení alebo aj na elegantných udalostiach. Problémom nie je ani materiál, keďže sa luxusné športové hodinky vyrábajú prevažne z odolnej nehrdzavejúcej ocele. Tým sa zabráni aj ich skorému poškodeniu a opotrebovaniu.

7. Hodinky s veľkým farebným ciferníkom   

Aj keď hodinky s veľkým ciferníkom nosia známe osobnosti už dlhšie, v roku 2022 sú trendy farebné hodinky so smaragdovým či zlatým ciferníkom. Žiarivé farebné ciferníky nájdete aj v kolekcii hodiniek luxusných značiek ako Tiffany, Rolex či Cartier.

8. Nové tvary hodiniek

Vo svete dámskych hodiniek nastala zmena aj v tvare ciferníkov. Medzi hodinkové trendy 2022 patria štvorcové aj obdĺžnikové hodinky, prípadne hodinky v tvare kvetov. Dokonca, aj v tvare hadej hlavy, ako je to v prípade hodiniek značky Bvlgari Serpenti Seduttori.

Hodinkové trendy 2022, ktoré už poznáme

Ak vlastníte keramické hodinky, hodinky bielej farby či minimalistické ružové kúsky s malým ciferníkom, vôbec nezúfajte. Všetky tieto moderné hodinky z roku 2021 je stále možné nosiť aj ako hodinkové trendy 2022. Hodinky totiž samé o sebe patria medzi nestarnúci módny doplnok.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.