Hodinky Casio Vintage

Pánske a dámske hodinky Casio Vintage

Strieborné digitálne hodinky z edície Casio Vintage

V hodinárskom priemysle je veľmi málo masovo predávaných značiek, ktoré by dokázali tak úspešne ťažiť zo svojej minulosti. Jednou z nich však je rozhodne značka Casio, ktorá už niekoľko dekád valcuje trh s retro hodinkami z edície Vintage.

Obsah:

Z histórie hodiniek Casio Vintage

Za rok vzniku edície Vintage je súčasnosti považovaný rok 1974. V tomto období značka uviedla svoje prvé digitálne hodinky s názvom Casiotron. Vybavené LCD displejom, ktorý zobrazoval hodiny, minúty a sekundy a dokonca išlo o historicky prvé hodinky, ktoré boli vybavené funkciou kalendára. V 70., 80. a 90. rokoch minulého storočia sa pôvodné digitálky Casio prívlastkom “Vintage” neoznačovali, dnes sa sem však zaraďujú všetky retro hodinky, ktoré kopírujú dizajn úspešných modelov z minulosti. Niektoré modely zo súčasnej ponuky sú presnou kópiou pôvodných modelov, ďalšie sú zase retro dizajnom inšpirované, avšak zasadené do kontextu súčasných trendov. Nesmrteľnými sa stali najmä zlaté digitálne hodinky s jednoduchým LCD displejom, ktoré sú po dizajnovej stránke takmer na nerozoznanie od svojich predchodcov. V súčasnosti sa hodinky Casio Vintage rozdeľujú do 4 hlavných kolekcií. Patria sem kolekcie Iconic, Mini, Round a Edgy.

Kolekcie hodiniek z edície Casio Vintage

Kolekcia Casio Vintage Iconic

Najkľúčovejšie a najznámejšie modely z edície Vintage sa nachádzajú práve v kolekcii Iconic. Medzi najpopulárnejšie modely z tejto kolekcie patria unisex zlaté digitálky Casio Vintage A159WGEA-1EF, prípadne ďalší zlatý model s označením A168WG-9EF. V kolekcii Iconic si však nevyberú len priaznivci zlatej farby. Retro digitálky, kopírujúce dizajn svojich slávnych predchodcov, sú dostupné aj v čiernej a striebornej farbe. Hodinky sa môžu líšiť aj sfarbením svojho ciferníka a vyhotovením remienka. Popularitu si získavajú aj kúsky s označením A1000, ktoré patria medzi najčerstvejších členov kolekcie Iconic. Ich dizajn ocenia najmä dámy, nakoľko sú okrem štandardnej zlatej a striebornej, dostupné aj v populárnom ružovo zlatom farebnom prevedení.

Kolekcia Casio Vintage Mini

Kolekciu Mini si obľúbili najmä dámy. Hlavným dôvodom je, že hodinky Casio Vintage z tejto kolekcie, kombinujú originálny retro dizajn iných modelov, spolu s menšími rozmermi. Ciferník hodiniek je oblejší a v ponuke je možno nájsť a modely s koženými, prípadne shark mesh remienkami. Okrem klasickej zlatej, striebornej a čiernej, možno natrafiť aj na modely v populárnych odtieňoch púdrových farieb.

Neprehliadnite: Digitálne hodinky a ich celosvetovo úspešná púť

Kolekcia Casio Vintage Round

Ako už názov napovedá, hlavným ťahákom hodiniek z kolekcie je oblý ciferník. Hodinky Casio Vintage z kolekcie Round, kombinujú štandardný vizuál iných náramkových hodiniek a dobre známy retro dizajn. Hodinky Casio Vintage Round by sme najmä kvôli svojim väčším rozmerom (v porovnaní s modelmi z iných kolekcií), odporučili najmä pánom.

Kolekcia Casio Vintage Edgy

Tie najväčšie retro ťaháky sa skrývajú v poslednej z kolekcií s označením Casio Vintage Edgy. Ako už opäť názov napovedá, ich hlavným poznávacím znamením je výrazne hranatejší tvar púzdra v porovnaní s inými modelmi. To však nie je všetko, čo kolekcia Casio Vintage Edgy ponúka. Najväčší vyznávači retro štýlu určite ocenia hodinky s kódovým označením začínajúcim na A100. Tieto sú inšpirované ikonickým modelom Casio F-100, ktorý bude fanúšikom filmu Votrelec dobre známy. Ich poznávacím znamením je okrem hranatého púzdra aj štvorica funkčných tlačidiel umiestnených na ciferníku hodiniek. Srdcia fanúšikov rokov minulých zaplesajú aj pri pohľade na hodinky Casio CA-53W, ktoré taktiež odkazujú na slávny model hodiniek z minulosti. Konkrétne sa jedná o hodinky Casio CA-50 s kalkulačkou, ktorý na svojej ruke nosil Marty z filmu Návrat do budúcnosti. V rámci kolekcie Casio Vintage Edgy nesmieme zabudnúť ani na hodinky AQ-230A, ktoré kombinujú analógové a digitálne hodinky, či modely B650W s výrazným LCD displejom.

Zlaté digitálne hodinky Casio Vintage

Keďže retro štýl naberal za posledné roky na obrovskej popularite, hodinky z kolekcie Casio Vintage si nájdu svoje miesto nielen v zbierkach pamätníkov, ale aj na zápästiach vyznávačov aktualnych módnych trendov. Ich dizajn je nestarnúci, čo potvrdzuje už vyše 40 ročná púť digitálnych hodiniek Casio. Výhodou digitálok od Casio je taktiež ich priaznivá cena a precízne spracovanie, ktoré je pre japonských výrobcov hodiniek príznačné. Či už ste fanúšik retra, alebo vyznávač aktuálnych trendov, minimálne jedny hodinky z kolekcie Vintage u vás nesmú chýbať!

Ak majiteľom niektorého z modelov Casio Vintage už ste, nápomocný vám určite bude náš manuál na nastavenie času pre hodinky z tejto edície > Ako nastaviť čas v hodinkách Casio Vintage? Prehľadný manuál s obrázkami.

Najnovšie články z magazínu

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.