Toto sú najčastejšie chyby pri nosení hodiniek

Toto sú tie najčastejšie chyby pri nosení hodiniek
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Nosenie hodiniek sa stalo v pokročilom 21. storočí takou samozrejmosťou, že sa častokrát zabúda na niektoré zásady, ktoré s ním súvisia. Zatiaľ čo v jednom z našich dávnejších článkov sme vás informovali o tom, na ktorej ruke nosiť hodinky, tak v tomto vám predstavíme tie najčastejšie chyby pri nosení hodiniek. Robíte ich aj vy?

Najčastejšie chyby pri nosení hodiniek

Celé by sa to dalo zhrnúť asi tak, že ľudia v mnohých prípadoch ani len nevedia, čo si vlastne kupujú. Moderné hodinky zvyknú byť totiž nabité rôznymi komplikáciami, ktoré v konečnom dôsledku na bežné nosenie ani nevyužijete. To však neznamená, že sú zbytočné. Stačí len vedieť, čo kupujete a čo od toho očakávate.

1. Nedostatočná informovanosť o hodinkách

Ako sme už naznačili o čosi vyššie, základným pravidlom nosenia hodiniek je vedieť o nich čo najviac. Napríklad, keď sa rozhodnete pre kúpu hodiniek s komplikáciou chronografu, mali by ste vedieť, že pomocou nich budete môcť efektívnejšie merať uplynutý čas. Samozrejme, je toho omnoho viac. Náramkové hodinky môžu byť dnes vybavené napríklad aj barometrom či funkciou GPS. Mnoho rozličných komplikácií nájdete či už v hodinkách Casio, obzvlášť v modelovej rade G-Shock, alebo aj v originálnych kúskoch ďalšej japonskej spoločnosti – Seiko. A keď už ide o komplikácie, resp. funkcie, hodiniek, osobitnou kategóriou sú takzvané inteligentné hodinky. Tie vám štandardne dokážu počítať kroky, merať srdcovú frekvenciu či monitorovať spánok. V tomto prípade odporúčame nazrieť napríklad do ponuky značky Smarty.

Na druhej strane sa ale nachádzajú jednoduché hodinky, ktoré to s funkciami vôbec nepreháňajú. Naopak, najväčší dôraz kladú na minimalizmus. Sústredia sa tak výlučne na ukazovanie času a svoj decentný dizajn. Takýmito hodinkami sú napríklad dámske modely Michael Kors či pánske kúsky MVMT.

Nedostatočná informovanosť o funkciách je tiež častou chybou pri nosení hodiniek

2. Preceňovanie hodiniek

Pamätajte, že hodinky vám vydržia tak dlho, ako sa budete o ne starať. A to platí aj v prípade otrasuvzdorných modelov s extrémne vysokou odolnosťou, aké produkuje napríklad značka Casio. Skutočnosť, že hodinky oplývajú vysokou odolnosťou voči poškodeniu, ešte neznamená, že po nich môžete „búchať kladivom“.

No a v prípade preceňovania hodiniek netreba zabúdať ani na vodotesnosť. Verejnosti často uniká fakt, že keď sa hodinky vyznačujú vodotesnosťou napríklad 50 m, neznamená to, že sa môžu používať pri potápaní do hĺbky 50 m. O téme vodotesnosti hodiniek sme vás však komplexne informovali v samostatnom článku.

3. Zbytočné míňanie peňazí

Samozrejme, ručne zostrojované či dolaďované mechanické hodinky budú mať podstatne vyššiu cenovku ako sériovo vyrábané quartzové, prípadne aj automatické, modely. No týmto konštatovaním nechceme mechanické hodinky v žiadnom prípade zatracovať či očierňovať. Chceme len apelovať na to, aby ste si pred kúpou hodiniek dobre premysleli, koľko chcete do nich investovať. Predídete tak zbytočnému míňaniu peňazí za niečo, čo v konečnom dôsledku nechcete alebo nepotrebujete. Koniec koncov, spoľahlivé hodinky dnes nájdete aj v prijateľných cenových kategóriách. Konkrétne môžeme spomenúť značky ako Casio, Citizen, Seiko, Tissot a ďalšie iné.

Nepodľahnite zbytočnému míňaniu pri výbere nových hodiniek

4. Zlý výber remienkov a náramkov

Rovnako ako oblečenie, aj hodinky sú do istej miery sezónnou záležitosťou. Jednou z najčastejších chýb pri nosení hodiniek je tak zlý výber remienkov a náramkov. Zatiaľ čo kožené remienky nie sú dobrou voľbou do horúcich letných dní (zápästie sa môže pod nimi potiť), tak robustné nerezové náramky neodporúčame do mrazivých zimných dní (na zápästí môžu nepríjemne chladiť).

 

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.