Aké sú hodinky MVMT a tajomstvo ich celosvetového úspechu?

Aké sú hodinky MVMT?

Ako byť štýlový a vyzerať cool, ale zároveň žiť v rámci možností, ktoré život mladého človeka ponúka? Presne túto otázku si kládli zakladatelia značky módnych doplnkov MVMT, ktorá zmenila svet hodiniek, ale predovšetkým jeho vnímanie zo strany takzvaných “mileniálov.” Práve dopyt po štýlových a moderne vyzerajúcich módnych doplnkoch, ktoré by “nezruinovali” peňaženku mladých ľudí, nedokázal byť zo strany svetových výrobcov hodiniek dostatočne uspokojený.

Hodinky MVMT a začiatok ich cesty za úspechom

Ponuka hodiniek od značiek so silnou hodinárskou tradíciou, akými sú napríklad TissotCitizen alebo Seiko, bola značne obmedzená. Cenovka hodiniek bola často premršťená a dizajn hodiniek bol zastaralý a nemoderný. Práve proti týmto skutočnostiam sa rozhodli bojovať zakladatelia značky MVMT. Pokúsili sa teda vytvoriť štýlové, moderné a minimalistické hodinky s prijateľnou cenou, ktoré by dokonale uspokojili všetky nároky na módny doplnok pre generáciu mladých ľudí.

Zrod hodiniek MVMT

Hodinky MVMT napriek svojmu masívnemu úspechu relatívne mladou značkou, keďže sa jej vznik datuje do roku 2013. Vznikla za pomoci crowdfundingovej kampane na platforme Indiegogo, kde zakladatelia Jake Kassan a Kramer LaPlante vyzbierali na svoj štart úctyhodných 290 000 amerických dolárov.

Okrem výhodnej ceny a dizajnu, ktorý splnil presne to, čo mladí ľudia chceli, stoja za masívnym celosvetovým úspechom hodiniek značky MVMT ešte dva nemenej dôležité fakty. Ten prvý bol, že zakladatelia presne vedeli, ako a kde svoju cieľovú skupinu nájsť a osloviť. Značka naplno využila potenciál sociálnych sietí, na ktorých trávi cieľová skupina mileniálov značné množstvo času. Čísla v podobe takmer 3,7 milióna fanúšikov na Facebooku a 1,1 milióna sledujúcich na Instagrame sú určite dôkazom toho, akej veľkej obľube medzi mladými ľuďmi sa tieto hodinky tešia. Tým druhým faktom je to, že tvorcovia radikálne zmenili spôsob predaja. Hodinky MVMT sa tak stali prvou celosvetovo známou značkou hodiniek, ktorá predávala svoje produkty online priamo svojmu zákazníkovi a nie za pomoci ďalších predajcov, ako je tomu vo svete hodiniek zvykom.

“Hodinky MVMT sú založené na jednoduchej myšlienke, že štýlové hodinky by nemali zruinovať rozpočet.”

V roku 2016 sa vízia zakladateľov premenila na skutočnosť a svetlo sveta uzreli prvé hodinky pýšiace sa logom MVMT. Len pre zaujímavosť, logo tejto značky predstavuje skratku anglického slova “movement”, ktoré v preklade znamená pohyb. Práve toto slovo symbolizuje veci, ktoré sú neustále v pohybe – ľudí, čas, ale taktiež pohybujúce sa súčiastky priamo vo vnútri hodiniek.

MVMT Blacktop BT01-BB

Púzdro: nerezová oceľ, Farba púzdra: čierna Ciferník: analógový, Farba ciferníku: šedá, Tvar hodiniek: guľatý, Sklíčko: minerálne
TOP

Hodinky MVMT a ich populárne modelové rady

Pánske hodinky MVMT Voyager

Menovite môžeme spomenúť tri modelové rady pánskych hodiniek MVMT, ktoré sa stali zhmotnením vízie zakladateľov hodiniek MVMT a vyrábajú sa dodnes. Ako prvé iste stoja za zmienku hodinky MVMT Voyager, ktorých poznávacím znakom je minimalistický dizajn a čistý ciferník zdobený dvoma vertikálnymi chronografickými budíkmi. Tvorcovia sa snažili pri návrhu týchto hodiniek vyhovieť požiadavkám rôznych typov zákazníkov, a preto sú vyrábané vo viacerých farebných prevedeniach a s rozličnými typmi remienkov. Veľmi populárnym sa stalo napríklad prevedenie s remienkom “shark mesh”, ktorý dokonale dopĺňa čisté a minimalistické línie týchto hodiniek.

MVMT Voyager MV01-S2

Rozmery: 42 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 100m (povrchové plávanie), Pohlavie: pánske, Záruka: 24 mesiacov
TOP

Pánske hodinky MVMT 40 Series

Hodinky MVMT z modelovej rady “40 Series” stavajú svoj dizajn predovšetkým na nenútenej elegancii. Tú im dodáva kvalitný kožený, kovový alebo shark mesh remienok, ktorý sa spája s vizuálne tradičnejším bezčíselným ciferníkom. Ten je ponúkaný vo viacerých farebných odtieňoch. Medzi najštýlovejšie modely určite patria aj hodinky MVMT MT01-BLBR s ružovo zlatým puzdrom a hnedým prešívaným remienkom. Tie už na prvý pohľad pripomínajú omnoho hodnotnejšie modely konkurenčných výrobcov hodiniek, pričom sa ich cenovka v závislosti od predajcu pohybuje v hodnote okolo 100 €.

Elegantné hodinky MVMT s koženým remienkom

Hodinky MVMT MT01-BLBR
https://www.mvmtwatches.com/products/rose-gold-brown-leather?variant=7713818117

Pánske hodinky MVMT Chrono

Poslednou modelovou radou, ktorú si v dnešnom prehľade predstavíme, sú hodinky MVMT Chrono. Ako už samotný názov modelovej rady naznačuje, hlavným poznávacím znamením týchto hodiniek su tri chronografické budíky. Podkladom pre tieto budíky sa stal čistý, ultra minimalistický ciferník, ktorý je doplnený ukazovateľom dátumu v pravom dolnom rohu. Ciferník je vyrábaný vo viacerých farebných prevedeniach, pričom je možné vybrať si medzi čisto čiernym a šedým prevedením alebo kontrastným bielym a modrým. Ako tomu býva pri hodinkách MVMT zvykom, aj v prípade modelovej rady Chrono je možné vyberať medzi prevedeniami s rôznymi typmi remienkov. Nás obzvlášť zaujal model MVMT Chrono MC01-GML, pri ktorom výrobcovia stavili na zaujímavú kombináciu čierneho ciferníka, modrých a čiernych ukazovateľov a bledého koženého remienka.

Jedny z najpopulárnejších hodiniek od MVMT - model Chrono s čiernym ciferníkom

Hodinky MVMT Chrono
https://www.instagram.com/p/B5tXRiUnN1g/

Hodinky MVMT zožali celosvetový úspech, o čom svedčia aj tržby spoločnosti, ktoré po spustení predaja v roku 2016 dosiahli hodnotu 60 miliónov amerických dolárov. To sa tvorcom podarilo aj vďaka tomu, že nezabudli na nežnejšie pohlavie, pre ktoré vzniklo niekoľko veľmi úspešných modelových radov a tie zaujali dnes už pevné miesto v ponuke hodiniek MVMT. Rovnako ako pánske modely si zachovávajú typické minimalistické spracovanie, jednoduché a čisté línie, ale predovšetkým cenu, ktorá primäla tisíce žien ku kúpe hodiniek s ikonickým nápisom MVMT uprostred ciferníka.

Je ťažké vybrať jednu modelovú radu dámskych hodiniek MVMT ako hlavného zástupcu širokého portfólia hodiniek MVMT určených pre dámy. Nedá nám však neupriamiť pozornosť napríklad na modelovú radu MVMT Bloom s takmer úplne čistým ciferníkom a jedným chronografovým budíkom. Za zmienku stojí taktiež modelová rada MVMT Mod, ktorá púta pozornosť svojím atypickým ciferníkom. Ten síce nie je rovný, ale skladá sa z dvoch častí. Jeho okraj je mierne vystúpený a vytvára tak dojem trojrozmerného spracovania ciferníka. Všetkym dámam určite odporúčame navštíviť webovú stránku e-shopu Timestore, ktorého ponuka je zvlášť pri značke MVMT skutočne pestrá.

Krásne minimalistické hodinky od značky MVMT

Dámske hodinky MVMT-FR01-RGP

Predpovedať vývoj či odhadnúť tempo budúceho rastu značky MVMT nijakým spôsobom nedokážeme. Avšak, minimalistický trend, typický svojimi jednoduchými a čistými tvarmi, je neustále na vzostupe. Nezostáva nám preto nič iné, ako sa domnievať, že táto losangeleská značka sa zapíše do histórie ako silná spoločnosť, ktorá navždy zmenila svet hodiniek.

MVMT Boulevard MB01-TIMA

Rozmery: 38 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 30m (vlhkotesné), Pohlavie: dámske, Záruka: 24 mesiacov
TOP

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.